Ametyst – niezwykła energia minerału

ametyst

Ametyst – niezwykła energia minerału

Ametyst – piękny, energetyczny kamień, ceniony i znany od tysięcy lat. Informacjami o nim, rozpoczynam serię artykułów o kamieniach naturalnych, ich właściwościach, sposobach użytkowania i wpływie na ciało i umysł. Wiele kultur na całym świecie przyciągnęła magia tego hipnotyzującego, mistycznego klejnotu, dlatego to właśnie on przecina wstęgę i rozpoczyna serię wpisów o kamieniach naturalnych.

 

Ametyst – pochodzenie i historia

Ametyst to rodzaj kwarcu o zabarwieniu fioletowym. Jego nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza „trzeźwy” – być może można interpretować to również w formie – OBECNY. Występuje na terenach Brazylii, Niemiec, Urugwaju, USA. W Polsce można go znaleźć w okolicach Tatr i Kamiennej Góry (mieszkam 10 kilometrów od tego miejsca!) w skałach melafirowych.

Ametyst to cenny minerał, który miał w wielu kulturach rangę klejnotu. Jego wspaniałe właściwości znano i ceniono już w Starożytnym Egipcie. Egipcjanie używali ametystów w celach ochronnych. Miał on dodawać odwagi, chronić przed strachem i złymi mocami. W Starożytnej Grecji wierzono, że pijąc wino z ametystowych kielichów, zachowywało się trzeźwość umysłu – pewnie stąd nazwa tego minerału z greki.

Wiele rodzin królewskich panujących w Europie zdobiło swoje korony właśnie m.in. ametystami. Ponieważ kolor fioletowy wyraża często dobrobyt, monumentalność, stałość i duchowość, był doskonałym symbolem Królów i Królowych.

Z ametystu wykonywano również koraliki medytacyjne i ozdobne na terenach Azji (buddyści, Hindusi). Wierzono, że kamień ten ma potężną moc, która pozwoli na ułatwienie drogi do oświecenia – wyjścia z koła narodzin i śmierci, a ostatecznie połączenia się z Absolutem. Faktycznie Czakra Korony, której przypisuje się kolor fioletowy, jest duchową energią, na którą wpływ ma w dużej mierze energia fioletu, a tym samym ametystu.

 

ametyst opis
ametyst opis

Właściwości ametystu

Ametyst ma bardzo szerokie spectrum energetyczne i lecznicze, jest więc wykorzystywany w wielu sytuacjach. Związany z czakrą korony ma potężny wpływ na energię ciała i umysłu, dając spokój i opanowanie podczas praktyk duchowych.

Niektóre z właściwości leczniczych i duchowych ametystu:

  • Działa uspokajająco, łagodzi napięcia i drażliwość,
  • łagodzi stany lękowe,
  • działa lekko nasennie, dobry przy problemach z bezsennością,
  • wspomaga w oczyszczaniu toksyn z organizmu,
  • wzmacnia odporność,
  • wpływa pozytywnie na metabolizm,
  • wspomaga rekonwalescencję przy chorobach płuc,
  • jest świetnym kamieniem medytacyjnym,
  • odgania złą energię osób trzecich, wspomaga skupienie,
  • aktywuje świadomość duchową.

 

Kurs Ajurweda dla Kobiet

Ametyst i jego wpływ na emocje i umysł człowieka

Gdy regularnie będziesz mieć przy sobie ametyst, prawdopodobnie wspomoże on uspokoić Twój stres i niepotrzebne, nadmiarowe lęki. Ametyst nadaje się szczególnie dla osób, które są np. w żałobie. Mając ten kryształ przy sobie, w sposób widoczny odczujesz „zewnętrzne” wsparcie. Wzmacnia on siłę witalną człowieka, przynosząc stabilność emocjonalną i wewnętrzną siłę.

Oprócz tego ametyst może również oczyszczać aurę człowieka, jednocześnie stymulując czakrę korony i gardła. Z tego powodu biżuterię z tym kamieniem zaleca się nosić na sercu lub gardle.

Ze względu na wibracje, które posiada ten kamień, może on wpływać pozytywnie na nasze sny, niwelując koszmary. Sprawi on, że pomału rozwinie się w nas aspekt duchowy. Osoby które doświadczają trudnych dolegliwości psychicznych nie powinny korzystać z magii tego kamienia,  wibracji, ponieważ mogą nie być w stanie poradzić sobie z jego intensywną energią.

 

No dobrze, ale jak to wszystko działa?

Cała medycyna naturalna oparta jest na badaniach i obserwacjach, które miały miejsce tysiące lat temu. Pod wpływem zmian i ekonomicznych i mentalnych ludzkości, pewne aspekty naturalnych systemów medycznych odeszły w kąt z „szufladką” „ZNACHORSTWO”. Powiedzmy sobie szczerze – noszenie ametystu nie rozwiąże wszystkich problemów – to terapia uzupełniająca. Dlaczego to działa? Dlatego, że każda materia ma swoją energię. Pewnie odczuwasz na co dzień w praktyce tę teorię, ale niekoniecznie to zauważasz.

Energia ametystu, którą odkryto wiele tysięcy lat temu (jak wielu innych minerałów), jest przypisana mu na podstawie właśnie wspomnianych obserwacji i wyciąganych zeń wniosków. Informacje e przetrwały do dziś, a osoby, które skrupulatnie podchodzą do tematu, poczuję tę energię.  Być może są naukowcy, którzy zajęli się wpływem kamieni naturalnych na ludzkie zdrowie. Pewnie powstały badania, które potwierdzają, np. że osoby, które miały w pobliżu ametyst szybciej wyzdrowiały. Jednak nie mówi się o nich głośno, nie publikuje się takich tekstów zbyt często, gdyż uważa się, że jest to wciąż bardziej legenda, a nie nauka. Współcześnie wpływem kamieni na ludzkie ciało i psychikę, zajmuje się litoterapia.

 

Jak używać ametystu?

Ciało

Jeśli chcesz, by ametyst wsparł Twoją energię, noś go przy skórze, najlepiej w okolicach serca lub gardła. Pamiętaj, by dotykał on żywej skóry, nie ubrania. Dobrym pomysłem jest również przemywanie twarzy wodą ametystową – zamocz ametyst w czystej wodzie na 24 godziny i używaj do tonizowania twarzy. W sklepach internetowych znajdziesz również płytki do masażu Gua Shua twarzy wykonane z ametystu. To świetny pomysł jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy, dekoltu i szyi.

 

Dom

W domu ametyst warto mieć w sypialni. Podniesie energię yang i może sprawić, że Wasze energia w Waszym związku się zrównoważy – zwłaszcza ta seksualna. Z jednej strony podnosi energię seksualną między partnerami, z drugiej strony wpływa pozytywnie na problemy z bezsennością. W tym celu umieść kamień na swojej szafce nocnej. Jeśli chcesz poprawić swoje życie seksualne, obok Wasze wspólnego zdjęcia połóż w sypialni ametyst.

Jeśli chcesz podnieść energię bogactwa w Twoim życiu (zarówno materialnego, jak i duchowego) koniecznie umieść ametyst w lewym górnym rogu swojego domu patrząc od wejścia. W tym pomoże Ci mapa BAGUA.

Ametyst można kupić w formie surowej oraz oszlifowanej.

 

Ametyst podsumowanie

Medycyna naturalna to nieskończenie wiele możliwości. Jeśli chcemy podnieść swoją energię, zrównoważyć ją, wspierać siebie i bliskich, warto zajrzeć dodatkowo do treści, które mówią o naturalnych kamieniach. Ametyst to bardzo ważny kamień i w sferze duchowej i fizycznej.

 

 

Powiązane artykuły

Zostaw odpowiedź

prezent dla Ciebie

E-BOOK "Ajurweda w polskiej kuchni jesienią i zimą" w prezencie!

Zapisz się do mojego newslettera

[yikes-mailchimp form="1"]