Kurs Konsultant Ajurwedy I stopnia

Informacje o kursie
Kurs Konsultant Ajurwedy I stopnia
TERMIN ROZPOCZĘCIA
JESIEŃ 2024
FORMA ZALICZENIA
EGZAMIN PISEMNY
CZAS TRWANIA I FORMA KURSU
1 semestr
CENA
7 900 ZŁ
Kurs Konsultant Ajurwedy I stopnia Profesja ta to piękna ścieżka samorozwoju i pomocy innym - to dar dawania i brania, a jednocześnie uzdrawiania siebie i innych.

PODSTAWOWE INFORMACJE O KURSIE KONSULTANTA AJURWEDY

Konsultantki Ajurwedy

Kurs Konsultant Ajurwedy I stopnia

 

CZY CZUJESZ, ŻE WOŁA CIĘ AJURWEDA I CHCESZ POZNAĆ JĄ LEPIEJ?

Czy chciałabyś:

aby Ajurweda była nie tylko Twoją pasją, ale i zawodem?

zdobyć wiedzę i praktykę ajurwedyjską, aby połączyć ją ze swoją obecną profesją?

poznać Ajurwedę, i wynieść z niej coś dla siebie i Twoich bliskich?

połączyć transcendentalną wiedzę ze współczesnością?

 

TEN KURS JEST DLA CIEBIE, JEŚLI CHCESZ:

naprawdę dobrze poznać Ajurwedę i umieć ją wykorzystać w praktyce, 

uczyć się od fachowców, a nie teoretyków, 

wykorzystać naukę Ajurwedy w swojej obecnej pracy,

poznać własny potencjał i otworzyć się na DOBROSTAN, ponieważ jesteś tego warta, 

praktykować Ajurwedę na sobie, swojej rodzinie zgodnie z jej zasadami, 

być profesjonalną konsultantką Ajurwedy I stopnia, 

mieć swój gabinet Ajurwedy i Naturoterapii, ponieważ z serca płynie chęć pracy w takiej formie, 

wprowadzić do swojego życia zawodowego Ajurwedę, która doskonale wesprze inne obszary i branże, ponieważ jest również filozofią życia, 

chcesz dowiedzieć się, jak prowadzić konsultacje tak, aby naprawdę pomóc pacjentowi, 

chcesz doznać STABILIZACJI EMOCJONALNEJ I FIZYCZNEJ.

 

KURS UPRAWNIA CIĘ DO WYKONYWANIA ZAWODU KONSULTANTA AJURWEDY I STOPNIA

 

Ajurweda jest najstarszym naturalnym systemem medycznym świata. Jest również filozofią i sztuką życia, wiedzą o życiu i zdrowiu. Zawiera w sobie kompletną naukę, wiedzę i treści pozwalające człowiekowi zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Nauka Ajurwedy trwa wiele lat. Powyższy kurs jest kursem podstawowym, mającym na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w sposób przystępny i prosty, abyś mogła/mógł od razu rozpocząć swoją praktykę. 

 

Kurs łączy pasję, wiedzę, teorię i praktykę przekazane w przystępny prosty sposób, by nie zakrzywić piękna i potęgi takiej wiedzy, jaką jest Ajurweda.

 

Kurs prowadzą Katarzyna Kłyż, terapeutka ajurwedy,  a także lekarka Ajurwedyjska Dr Santhosh

 

KANAŁ NA YOUTUBE

Poznaj prawdziwe opinie o kursie!

OPINIE KURSANTEK PIERWSZEJ EDYCJI!

 • Gosia Wróblewska
  Instruktorka Jogi

  Kurs nastawiony na praktyczną stronę a nie tylko teoretyczną z ograniczaniem się do czytania prezentacji , a co najważniejsze interaktywny, zajęcia odbywały się na żywo online z udziałem znanych osób ze świata ajurwedy. Kasia, kompetentna, bardzo sympatyczna osoba, potrafiąca przekazać wiedzę zachęcając do życia zgodnego z Ajurwedą i chęcią zgłębiania tej wiedzy.  Czuć, że Ajurweda to jej pasja i sposób na życie,  szczera i bardzo pomocna, nie zostawia swoich kursantów bez opieki

 • Wioleta Gamoń
  Chemiczka, pasjonatka naturalnych metod leczenia

  Strefa Obfitości i Kurs Konsultanta Ajurwedy to miejsce, gdzie odnalazłam bardzo dużo wiedzy merytorycznej, dostosowanej do każdego Uczestnika, niezależnie, czy miał wcześniej do czynienia z tym kierunkiem, czy też jest kompletnym 'świeżakiem’. Kurs podzielony jest na część teoretyczną, praktykę podczas wyjazdu oraz tzw. superwizję. To duży atut tej szkoły. Wykładowcy są bardzo otwarci i empatyczni, ale i konkretni. Jest miejsce i na przekazanie wiedzy i na dzielenie się własnymi doświadczeniami/spostrzeżeniami. Podczas zajęć czułam się bardzo swobodnie, dzięki przyjaznej atmosferze, jaka została stworzona. Bardzo polecam i będę polecać kurs u Kasi Kłyż!

 • Ilona Focht
  Nauczycielka

  Kurs okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę! Jest to bardzo przyjemne uczucie, gdy ani przez moment nie pojawiają się wątpliwości co do wyboru, a po każdych zajęciach czeka się niecierpliwie na kolejne. Kurs  zaopatrzył mnie w  solidną dawkę wiedzy ajurwedyjskiej, dzięki której będę mogła wesprzeć nie tylko własne zdrowie, ale również zdrowie innych. Zajęcia online, prowadzone przez bardzo kompetentne i cudowne osoby, sprawdziły się fenomenalnie. Dzięki takiej formie mogłam od razu otrzymać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, tym samym rozwiewając  wszelkie wątpliwości. Dodatkowo wszystkie materiały zawarte na platformie, włączając nagrania z zajęć, pozwoliły  na efektywne i łatwe przyswojenie oraz usystematyzowanie bieżącej wiedzy. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tak wyjątkowym kursie wprowadzającym szczegółowo w tajniki ajurwedy:)

 • Magdalena Biały
  Uczestniczka kursu

  Szkolenie było dopracowane w szczegółach, przedstawione w przystępny sposób.Moduły ciekawe i szczegółowo omówione. Czuję, że otrzymałam kompletną wiedzę, która pozwoli mi na pracę ze samą sobą, a także z pacjentem.  Bardzo mi się podobała forma zajęć – live, z możliwością odtworzenia w dogodnym dla mnie momencie. Pozwala to na zadawanie pytań na bieżąco, rozwiewanie wątpliwości, uściślanie otrzymanych wiadomości, a na koniec pozwala na zrobienie solidnej powtórki. Cieszę się, że miałam okazję poznać inne kursantki.  Kasia to człowiek stworzony do nauczania, znający potrzeby uczniów i odpowiadający na nie.  Dziękuję, że dałaś nam możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym kursie:)

 • Joanna Pająk
  Uczestniczka I edycji

  Zaczęłam kurs w Strefie Obfitości mając niewielkie pojęcie o ajurwedzie i z pewną obawą, czy będę w stanie przyswoić wiedzę na tak nowy dla mnie temat. Jednak dzięki Kasi, która prowadzi zajęcia z ogromnym zaangażowaniem i pasją, moje obawy szybko się rozwiały. Jej uśmiech i pozytywna energia, kiedy podczas modułu teoretycznego opowiadała o rodzajach dosz, remediach i zaleceniach ajurwedyjskich udzielały się, i wiedza jakby sama wchodziła do głowy. Z niecierpliwością czekam na zajęcia poświęcone zabiegom i moment, kiedy będę mogła zacząć swoją własną praktykę konsultantki.

 • Monika Padiasek
  Uczestniczka I edycji kursu

  Przez cały czas trwania kursu czułam się zaopiekowana przez Kasię, która, tak na marginesie, jest osobą bardzo otwartą, ciepłą, a ucząc zaraża swoją pasją i miłością do Ajurwedy jak nikt inny. Nie jest ważne, czy coś już wiesz o Ajurwedzie, czy zupełnie nic. Ten kurs da Ci solidne podstawy i przygotuje Cię w pełni do roli doskonałego konsultanta ajurwedy. Teraz już wiem jak dbać o ciało, ducha i umysł oraz jak mogę wspierać moje zdrowie i zdrowie innych poprzez dietę, zioła, styl życia, czakroterapię a nawet astrologię wedyjską. A już niedługo Kasia nauczy nas także jak wspierać ciało i umysł poprzez zabiegi ajurwedyjskie. Czegóż więcej można chcieć od kursu na konsultanta ajurwedy?! Bardzo się cieszę, że tu jestem i mogę odkrywać Ajurwedę u boku Kasi.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
GWARANTEM ZAPISU JEST WPŁATA ZALICZKI 1000 ZŁ NA PONIŻSZE KONTO

AKADEMIA VEDICUM

ul. Brzozowa 10
58-379 Czarny Bór
NR KONTA 07102050950000540202440352

 

 W tytule przelewu wpisz: „Kurs konsultanta Ajurwedy – (I stopień lub całościowy) w zależności, na jaki kurs się chcesz zapisać. 

Następnie napisz do nas maila (kontakt@strefaobfitosci.pl)  z potwierdzeniem przelewu i danymi osobowymi (wystarczy imię, nazwisko, adres, nr telefonu), a także z wyborem formy płatności (czesne miesięczne, 2 razy, lub wpłata jednorazowa)

JEŚLI MASZ PYTANIA, NAPISZ LUDZ ZADZWOŃ!

2.02/00194/2022

NR WPISU DO REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH

W polskim prawie zawód „terapeuta ajurwedy” „konsultant ajurwedy” czy tez „ajurwedysta” nie funkcjonuje w tym nazewnictwie. W związku z tym, że Ajurweda jest medycyną naturalną aprobowaną na świecie (podobnie jak Medycyna Chińska) zalicza się do zawodów  NIEKONWENCJONALNYCH METOD LECZENIA kod zawodu 323090.

Zatem w obszarze terapii naturalnych ogólnopojętych występuje właśnie zawód Terapeuty Ajurwedy – jako osoby praktykującej ajurwedyjską medycynę – niekonwencjonalną metodę leczenia. 

 

Droga samopoznania ...

Niezwykłe w uczeniu się Ajurwedy jest to, że jest drogą do samopoznania. Poprzez praktykę Ajruwedy poznajemy najpierw siebie, praktykujemy ją wpierw na sobie. Dopiero później otwieramy się na innych. To najważniejszy etap w poznawaniu tego zawodu – poznanie siebie, otwarcie serca i wejście na poziom uzdrawiania. 

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

TAK! Jeśli chcesz dobrze poznać zarówno teorię Ajurwedy, nabyć  umiejętności do praktykowania jej w domu i wśród bliskich Ci osób. A także, jeśli chcesz skorzystać z doświadczenia osób, które przeprowadziły setki konsultacji w warunkach europejskich i z wykształcenia są pedagogami i nauczycielami, również Ajurwedy. 

Ajurweda to piękna medycyna, ale niewłaściwe jej przekazanie, ograniczone, zbyt biznesowe powoduje, że traci swój blask. Ajurweda broni się sama, dlatego nie można jej zmieniać!

Co konkretnie możesz robić po kursie w Strefie Obfitości?

Kurs Konsultant Ajurwedy I stopnia to nie jest zwykły kursu zawodowy. To misja, autoterapia oraz droga do wiedzy, które tak naprawdę nigdy się nie kończy. To powrót do korzeni, które każdy ma w sobie. 

To odkrycie siebie na nowo.

Wiedza teoretyczna jest podstawą praktyki, ale to właśnie praktyka i doświadczanie Ajurwedy sprawia, że krok po kroku się do niej przekonujesz.

Kiedy tego doświadczysz, zapragniesz wiedzieć jeszcze więcej. 

Po kursie zdobędziesz kwalifikacje do wykonywania zawodu SPECJALISTY NIEKONWENCJONALNYCH METOD LECZENIA kod zawodu 323090 W ZAKRESIE TERAPII AJURWEDYJSKICH.

 

Kurs Konsultant Ajurwedy I stopnia Szczegółowy program kursu zostanie przekazany po podpisaniu umowy szkoleniowej

Ogólny program kursu

4 MODUŁY

Poznaj szczegóły modułów

PRAKTYCZNE SPOJRZENIE NA AJURWEDĘ

Wykłady w języku polskim

Zasadniczą różnicą jest nauczanie Ajurwedy po wieloletnich doświadczeniach nauczycieli w pracy w gabinecie i podczas konsultacji. 

TERMINY ZJAZDÓW ON-LINETERMINY ZJAZDÓW ON-LINE - I stopień

Spotkanie organizacyjne 8 lutego

24-25 lutego 2024 – 9:00 – 15:00

9-10 marca 2024 – 9:00 – 15:00

23-24 marca 2024 – 9:00 – 15:00

20-21 kwietnia 2024 – 9:00 – 15:00

18-19 maja 2024 – 9:00 – 15:00

25. maja 2024 – egzamin on-line! 

MODUŁ I PODSTAWY AJURWEDY

 • Czym jest Ajurweda? Historia Ajurwedy.
 • Ajurweda jako ścieżka – moja własna droga życiowa.
 • Podstawowe zasady Ajurwedy – osiem gałęzi.
 • Poznajemy dosze i żywioły – case study
 • Czym jest Prakriti a czym jest Vikriti?
 • Subdosze i ich rola
 • Agni, Mala, Ojas, Tejas, Prana, Ama – czyli fizjologia Ajurwedy
 • Tkanki – Dhatus
 • Śrotas – kanały
 • Ustalamy własne prakriti – zasady testowania i diagnoza
 • Jak pracuje konsultantka Ajurwedy?

MODUŁ II DIETA I ZIOŁA AJURWEDYJSKIE

Smaki i ich połączenie z żywiołami w Ajurwedzie
Tabela smaków i oddziaływania na organizm
Dieta ajurwedyjska, układamy jadłospis
Podstawowe przepisy – praktyka domowa
Zioła w ajurwedzie, podział ziół

MODUŁ III DIAGNOZA I TERAPIE AJURWEDYJSKIE

Jednostki chorobowe i zaburzenia w Ajurwedzie, wstęp do terapii
Jak powstaje choroba? Mapa choroby.
Diagnostyka ajurwedyjska
Teoria i podstawy Panchakarmy
Prewencja, czyli Dinacharya i Ritucharya

MODUŁ IV PRACA Z ZABURZENIAMI CIAŁA I UMYSŁU

Wstęp do postępowania podczas choroby
Wybrane jednostki chorobowe
Choroby tarczycy
Przeziębienia i grypa
Problemy z trawieniem
Guzki i narośla
Depresja i stany lękowe

ZAPYTAJ O MOŻLIWOŚĆ ZAPISU

  POZNAJ WYKŁADOWCÓW

  KATARZYNA KŁYŻ

  • Właścicielka i założycielka Strefy Obfitości
  • nauczycielka i konsultant / terapeuta Ajurwedy, reiki, naturoterapeuta, psycholog i pedagog
  • 10 lat doświadczenia w Ajurwedzie
  • Przeprowadziła setki konsultacji i towarzyszyła setkom kursantów podczas nauczania Ajurwedy

  DR AISWARYA SANTHOSH

  • lekarz i nauczyciel Ajurwedy
  • specjalistka diagnostyki ajurwedyjskiej
  • dodatkowo specjalizuje się w panchakarmie
  • na co dzień mieszka w Kerali i tam pracuje, uwielbia gotować i praktykować Jogę

  F&Q Ajurweda

  Ajurweda pytania i odpowiedzi
  Czym jest Ajurweda?
  Dlaczego warto studiować Ajurwedę?
  Czy muszę być lekarzem, aby studiować Ajurwedę?
  Jakie są główne zasady Ajurwedy?
  Ile trwa kurs nauczenia się Ajurwedy?
  Jakie są możliwości pracy po ukończeniu szkoły Ajurwedy?
  Czy Ajurweda jest bezpieczna i skuteczna?
  Czy Ajurweda jest dostępna online?
  Jakie są wymagane kwalifikacje do nauczania Ajurwedy?

  Ajurweda jest najstarszym systemem medycznym świata liczącym 5000 lat. Pochodzi z Indii i jest częścią najpotężniejszego systemu filozoficzno-religijnego zwanego systemem wedyjskim. Wedy są najstarszym zapisem ludzkiej cywilizacji. Ajurweda jest siostrą jogi. Oba systemy połączone zapewniają zdrowe i szczęśliwe życie. Ajurweda to rzemiosło medyczne, oparte na prawe natury i na systemie żywiołów. Oznacza to, że każdy żywioł odzwierciedla się zarówno w ciele jak i umyśle. Jeśli dowiesz się, jaki żywioł w Tobie dominuje i powoduje choroby, będziesz mogła zastosować remedia, które zbalansują Twoje ciało i umysł. 

  Ajurweda jest bardzo obszernym, ale i logicznym i intuicyjnym systemem, który jest skuteczny. Potwierdzają to liczne badania naukowe w ramach których naukowcy szukają często potwierdzenia tez stawianych 5000 lat temu. Dzięki tej wiedzy lepiej zadbasz o swoje ciało, umysł i duszę, bo one są nierozłączne i wymagają troski na równi. W Ajurwedzie otrzymujesz komplet zasad, które dotyczą całego Twojego życia. 

  Nie musisz. Ajurweda jest innym systemem medycznym i bycie lekarzem nie jest wymagane, żeby studiować Ajurwedę. 

  Głównymi zasadami Ajurwedy są założenia dotyczące 5 żywiołów: powietrze, woda, ziemia, ogień i ostatni eter, w którym zawierają się wszystkie cztery. Te żywioły łączą się w energie zwane doszami i manifestują się w ciele w postaci konkretnych naturalnych procesów i obrazów. Każdy żywioł ma jakieś cechy, np. powietrze jest lekkie i ruchliwe, a ziemia ciężka i stabilna. Wiedząc, jakie masz w sobie cechy, od razu wiesz, co powinnaś zrobić aby wyzdrowieć. Ajurweda jest prosta i intuicyjna, wymaga jednak przemodelowania sposobu myślenia o sobie samym, jako całości, energii i materii. 

  W Szkole Ajurwedy Strefie Obfitości kurs konsultanta ajurwedy I i II stopnia trwa prawie rok – 11 miesięcy. W tym czasie kursantki realizują podstawowy i rozszerzony, autorski program naszej Szkoły powstały na bazie tekstów sanskryckich, jak i doświadczeń z Ajurwedą w Polsce. 

  Szkoła Ajurwedy daje ogromną ilość możliwości i co ciekawe nie musisz fokusować się na jednej z nich. Ponieważ Ajurweda traktuje człowieka jako całość, jest też tak nauczana. A z człowiekiem wiąże się wiele różnych działań, metod, mechanizmów. W trakcie edukacji ajurwedyjskiej uczysz się o dietetyce, żywiołach, ziołach, umyśle, diagnozie, czakrach, terapiach, astrologii wedyjskiej, o masażu, zabiegach i je praktykujesz. A więc możesz pójść w stronę prowadzenia konsultacji, wykonywania dodatkowo albo tylko masażu, zabiegów. Możesz także zająć się dietetyką ajurwedyjską, ziołami. Tworzyć kosmetyki ziołowe, prowadzić warsztaty, kręgi kobiet, grupy wsparcia. 

  Ajurweda jest skuteczna i bezpieczna. Ajurweda recenzuje wszystko to, co związane jest z naturą, a więc nie możesz być nieskuteczna i niebezpieczna. 

  Ajurwedę częściowo można z wielkim powodzeniem studiować online, ale warto wybierać zajęcia prowadzone w czasie rzeczywistym. Jeśli chcesz zająć się ajurwedą naprawdę, skorzystaj z kursów, które są prowadzone na żywo online, tak jak ten w Strefie Obfitości. Dlaczego? 

  • masz większe szanse na satysfakcjonującą Ciebie odpowiedź na Twoje pytania, 
  • integrujesz się z grupą, wspierasz w grupach zamkniętych i wymieniasz doświadczeniami, 
  • masz kontakt z wykładowcą na żywo, możesz zawsze zadać pytanie, opowiedzieć o swoim przypadku. 
  • jest lepszy przepływ energetyczny podczas spontanicznych rozmów 🙂

   

  Nie ma konkretnych wymagań. Jedynym wymaganiem jest woja wola i chęć do rozwoju, poznawania siebie. Jest to naturalny proces życiowy. Ajurwedę w Polsce z reguły studiuje się od podstaw.