Konsultant Ajurwedy [kurs zawodowy] – edycja jesień 2023

KURS KONSULTANT AJURWEDY I i II STOPNIA Z ELEMENTAMI ASTROLOGII WEDYJSKIEJ

TERMIN ROZPOCZĘCIA
OSTATNI WEEKEND SIERPNIA 2023
FORMA ZALICZENIA
EGZAMIN PISEMNY I USTNY + PRAKTYKA
CZAS TRWANIA
SIERPIEŃ - PAŹDZIERNIK 12 ZJAZDÓW + 4 MIESIĄCE PRAKTYKI
FORMA KURSU
ON-LINE, WYJAZDOWY
CENA
8900 ZŁ w tym koszty pobytu i program stażowy

Zostały 2 miejsca na edycję jesienną 2023

Profesja ta to piękna ścieżka samorozwoju i pomocy innym - to dar dawania i brania, a jednocześnie uzdrawiania siebie i innych.

KONSULTANT AJURWEDY - PODSTAWOWE INFORMACJE O KURSIE

KONSULTANT AJURWEDY

 

CZY CZUJESZ, ŻE WOŁA CIĘ AJURWEDA I CHCESZ POZNAĆ JĄ LEPIEJ, ALE NIE WIESZ GDZIE SZUKAĆ?

 • chcesz, aby Ajurweda była nie tylko Twoją pasją, ale i zawodem?
 • chciałabyś zdobyć wiedzę i praktykę ajurwedyjską, aby połączyć ją ze swoją obecną profesją, ale nie wiesz jak zacząć?
 • a może jeszcze nie wiesz, czym jest Ajurweda, ale słyszałaś, i chciałabyś ją dobrze poznać i uczyć się od profesjonalnej terapeutki i zespołu specjalistów?
 
TEN KURS JEST DLA CIEBIE, JEŚLI CHCESZ:
 • naprawdę dobrze poznać Ajurwedę, ale i umieć ją wykorzystać w praktyce, 
 • poznać własny potencjał i otworzyć się na DOBROSTAN, ponieważ wiesz, że jesteś tego warta, 
 • praktykować Ajurwedę na sobie, ale i swojej rodzinie zgodnie z jej zasadami, 
 • być profesjonalną konsultantką i terapeutką Ajurwedy, ponieważ chcesz pomagać i wspierać innych, 
 • marzysz o swoim gabinecie Ajurwedy i Naturoterapii, ale nie wiesz, od czego zacząć tę drogę, 
 • wprowadzić do swojego życia zawodowego Ajurwedę, która doskonale wesprze inne obszary i branże, ponieważ jest medycyną uniwersalną, 
 • dowiedzieć się, jak prowadzić konsultacje tak, aby naprawdę pomóc pacjentowi, ponieważ jesteś profesjonalistką, 
 • doznać STABILIZACJI EMOCJONALNEJ I FIZYCZNEJ, aby poczuć, że żyjesz!

 

KURS KONSULTANT AJURWEDY Z ELEMENTAMI ASTROLOGII WEDYJSKIEJ – I i II STOPNIA 

TEN KURS UPRAWNIA CIĘ DO WYKONYWANIA ZAWODU KONSULTANTKI /KONSULTANTA AJURWEDY

Kurs STREFY OBFITOŚCI Terapeuta / Konsultant Ajurwedy powstał z myślą o rozwoju myśli ajurwedyjskiej w Polsce. 

Ajurweda jest najstarszym naturalnym systemem medycznym, ale i filozofią życia. Jest sztuką życia, wiedzą o życiu i zdrowiu. Zawiera w sobie kompletną naukę, ale także wiedzę i treści pozwalające człowiekowi zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Nauka Ajurwedy trwa wiele lat. Powyższy kurs jest kursem podstawowym, mającym na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w sposób przystępny i prosty, abyś mogła/mógł od razu rozpocząć swoją praktykę. 

Jest możliwość uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy – STREFA OBFITOŚCI jest wpisana do REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH POD NUMEREM: 2.02/00194/2022 

Kurs łączy pasję, wiedzę, teorię ale i praktykę przekazane w przystępny prosty sposób, aby nie zakrzywić piękna i potęgi takiej wiedzy, jaką jest Ajurweda.

Szkolenie prowadzą dwie czynne terapeutki Ajurwedy, udzielające regularnych konsultacji oraz dyplomowany znany i doceniany astrolog wedyjski, a także doktor lekarz Ajurwedy.  

Wszyscy pracujemy z manuskryptami sprzed kilku tysięcy lat i na ich podstawie powstaje kurs.

Ogromną zaletą tego kursu jest to, że poprzez wieloletnią praktykę wykładowców, brak rutyny, przekazana wiedza będzie całkowicie użytkowa.

Na tym kursie poznasz filozofię Ajurwedy, ponieważ jesteś warta tego, by ją poznać. Jej piękno i sztuka życia sprawa, że piękniejesz zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Nauczysz się ją wdrażać w życie każdego dnia, patrząc na postępy własne i swoich bliskich. 

 

Zawód czy kwalifikacja?

ZAWÓD KONSULTANT AJURWEDY

W polskim prawie zawód „terapeuta ajurwedy” „konsultant ajurwedy” czy tez „ajurwedysta” nie funkcjonuje w tym nazewnictwie, ponieważ prawdopodobnie nikt jeszcze się nie zajął tym tematem solidnie.

W związku z tym, że Ajurweda jest medycyną naturalną aprobowaną na świecie (podobnie jak Medycyna Chińska) zalicza się do zawodów  NIEKONWENCJONALNYCH METOD LECZENIA kod zawodu 323090.

Zatem w obszarze terapii naturalnych ogólnopojętych występuje właśnie zawód Terapeuty Ajurwedy – jako osoby praktykującej ajurwedyjską medycynę – niekonwencjonalną metodę leczenia. 

 

Droga samopoznania ...

Niezwykłe w uczeniu się Ajurwedy jest to, że jest drogą do samopoznania. Poprzez praktykę Ajurwedy poznajemy najpierw siebie, ale praktykujemy ją wpierw na sobie. Dopiero później otwieramy się na innych, ponieważ to, co same doświadczymy, daje nam siłę do popychania tego dalej.

To najważniejszy etap w poznawaniu tego zawodu – poznanie siebie, ale iotwarcie serca i wejście na poziom uzdrawiania. 

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

TAK! Jeśli chcesz dobrze poznać zarówno teorię Ajurwedy, aby nabyć umiejętności do praktykowania jej w domu i wśród bliskich Ci osób oraz w swoim gabinecie. A także, jeśli chcesz skorzystać z doświadczenia osób, które przeprowadziły setki konsultacji w warunkach europejskich, ale i z wykształcenia są pedagogami i nauczycielami, również Ajurwedy. 

Ajurweda to piękna medycyna, ale niewłaściwe jej przekazanie, ograniczone, zbyt biznesowe powoduje, że traci swój blask. medycyna ajurwedyjska broni się sama, dlatego nie można jej zmieniać, ponieważ wtedy nie będzie skuteczna. Można natomiast umiejętnie z niej korzystać, a ten kurs powie Ci, jak to zrobić!

Kurs przewiduje program 4 miesięcznych praktyk pod nadzorem doświadczonych konsultantek. 

CO OBEJMUJE KURS?

 1. Spotkanie organizacyjne, ponieważ to ważny aspekt kursu, 
 2. 12 spotkań wykładowych on-line obejmujących prawdziwą wiedzę z zakresu ajurwedy, ale także BHP konsultanta ajurwedy,  i astrologii, 
 3. materiały ze spotkań w formie pdf, ale także w formie papierowej, 
 4. wzory ankiet, testów ajurwedyjskich, 
 5. 4-5 dniowy wyjazd praktyczny – noclegi, śniadania oraz praktyka masaży i zabiegów ajurwedyjskich oraz konsultacji, ale także diagnostyki, 
 6. know-how jak prowadzić gabinet, konsultacje ajurwedyjskie oraz poprowadzić ścieżkę rozwoju, ponieważ właśnie z tym możesz mieć kłopot na początku, 
 7. Czteromiesięczny program stażowy trwający od początku listopada 2023 do końca lutego 2024 wraz z dostępem do grupy prywatnej celem wymiany doświadczeń; nadzór nad pracą zawodową przyszłego konsultanta, wskazówki,
 8. przeprowadzenie dwóch egzaminów ustnego i pisemnego,
 9. wydanie dyplomu w wersji pdf i papierowej, z wyodrębnieniem ilości godzin, tematyki kursu, nazwą i kodem zawodu oraz specjalności, 

 

Tak, jeśli chcesz poznać prawdziwą Ajurwedę i zacząć ją praktykować. Pokażemy Ci, w jaki sposób uzupełniać wiedzę już po kursie, wesprzemy przez kilka miesięcy merytorycznie, damy narzędzia do pracy i sprawdzimy Twoją wiedzę. 

 

 

Kurs Konsultant ajurwedy podzielony jest na moduły:

 

MODUŁ I

Moduł pierwszy to wiedza teoretyczno-praktyczna z autoterapią – w tym module poznasz podstawy wiedzy ajurwedyjskiej i wskazówki do praktykowania jej samodzielnie. Trwa 4 miesiące i jest czasem przyswojenia wiedzy teoretycznej i praktyki własnej, którą będziesz zobowiązana/y udokumentować, np. prowadząc dziennik.  Po każdym zjeździe on-line zobowiązujesz się do wykonania zadanej pracy domowej, jeśli taka zaistnieje. 

 

MODUŁ II

Trwa 4-5 dni i jest spotkaniem wyjazdowym, podczas którego powtórzymy materiał, wymienimy się doświadczeniami i zaczniemy praktykę masaży i zabiegów. Odczujesz piękno Ajurwedy na własnej skórze. Nauczysz się jak wykonywać pracę terapeuty podczas masażu, na co zwrócić uwagę, jakie są techniki i tajniki masażu ajurwedyjskiego. 

 

MODUŁ III

Trwa 4 miesiące i stanowi swego rodzaju staż, podczas którego wykonujesz swoją pracę, dokumentujesz ją i udostępniasz do sprawdzenia wykładowcy. Warto tutaj uruchomić tzw. wolontariat, tzn. konsultowanie osób najbliższych nieodpłatnie, aby zdobyć jak największą praktykę w zawodzie. Podczas kursu nauczysz się, jak prowadzić konsultacje ajurwedyjskie, ale również jak rozmawiać z klientem Vata, Pitta, Kapha. Na koniec tego modułu Twoim zadaniem będzie napisanie pracy pisemnej – temat dobierzemy wspólnie. Swoją pracę przedstawisz podczas indywidualnego spotkania on-line w ustalonym terminie.  W czasie spotkania, który będzie egzaminem ustnym, będziemy rozmawiać o Twoim doświadczeniu z Ajurwedą, ale także zadamy kilka pytań sprawdzających Twoją wiedzę. Po obronie pracy otrzymasz dyplom ukończenia kursu Konsultanta Ajurwedy z elementami astrologii I i II stopnia – pocztą oraz w formie elektronicznej. 

Zobacz, jakie są zalety kursu Strefy Obfitości

Kurs Konsultant Ajurwedy - co konkretnie możesz robić po kursie?

Kurs Konsultant Ajurwedy to nie jest zwykły kursu zawodowy, ale misja, autoterapia oraz droga do wiedzy, która tak naprawdę nigdy się nie kończy.

To powrót do korzeni, które każdy ma w sobie, ponieważ jesteśmy częścią większej całości. 

Odkryjesz drogę do siebie, swoją naturę, a tym samym dobrostan, który jest w Tobie!

Wiedza teoretyczna jest podstawą praktyki, ale to właśnie praktyka i doświadczanie Ajurwedy sprawia, że krok po kroku się do niej przekonujesz.

Kiedy tego doświadczysz, zapragniesz wiedzieć jeszcze więcej. 

 

Po kursie zdobędziesz kwalifikacje do wykonywania zawodu

SPECJALISTY NIEKONWENCJONALNYCH METOD LECZENIA kod zawodu 323090 W ZAKRESIE TERAPII AJURWEDYJSKICH.

 

Szczegółowy program kursu zostanie przekazany po podpisaniu umowy szkoleniowej

KONSULTANT AJURWEDY - ogólny plan kursu

25.-27.08.2023

ZJAZD PIERWSZY (on-line) piątek, sobota, niedziela 25.-27.08.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Czym jest Ajurweda?
 2. Ajurweda jako ścieżka – moja własna droga życiowa.
 3. Historia Ajurwedy
 4. Podstawowe zasady Ajurwedy
 5. Osiem gałęzi Ajurwedy
 6. Teoria żywiołów
 7. Teoria Dosz
 8. Vata
 9. Pitta
 10. Kapha
 11. Subdosze
 12. Prakriti
 13. Tridosha
 14. Wstęp do Vikriti
 15. Cechy żywiołów występujące w przyrodzie
 16. Ustalamy własne prakriti
 17. Zasady testowania i diagnozy
 18. Agni
 19. Kanały – śrotas
 20. Tkanki
 21. Mala
 22. Ama
 23. Ojas

 

08.-10.09.2023

ZJAZD DRUGI (on-line) piątek, sobota, niedziela 08.-10.09.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Smaki w Ajurwedzie
 2. Smaki a żywioły
 3. Tabela smaków i oddziaływania na organizm
 4. Dieta ajurwedyjska
 5. Układamy jadłospis
 6. Praca z jadłospisem
 7. Podstawowe przepisy – praktyka domowa
 8. Zioła w ajurwedzie
 9. Podział ziół
 10. Jednostki chorobowe i zaburzenia w Ajurwedzie, wstęp do terapii
 11. Jak powstaje choroba? Mapa choroby.
 12. Diagnostyka ajurwedyjska
 13. Badanie język.
 14. Podstawy Panchakarmy

 

16.-17.09.2023 ZJAZD TRZECI – ELEMENTY ASTROLOGII WEDYJSKIEJ

(on-line) sobota, niedziela 16.-17.09.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Podstawy astrologii wedyjskiej 
 2. Podstawowa wiedza o domach, planetach i znakach – jaką ogólną energię, niosą ze sobą?
 3. Powiązania Astrologii Wedyjskiej z innymi naukami wedyjskimi i powedyjskimi – czyli Joga, Ajurweda, Vastu, Śastry
 4. Astrologia w związkach i w chorobie. 
 5. Przykładowy horoskop, jak odczytywać?
 6. Podsumowanie.

 

07.-08.10.2023 ZJAZD CZWARTY

(on-line) sobota, niedziela 07.-08.10.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Teoria gun – sattva, rajas, tamas
 2. Psychologia wedyjska i ajurwedyjska
 3. Czakry i ich istota i rola w leczeniu
 4. Teoria kolorów.
 5. Życie duchowe
 6. Dlaczego tu jestem?
 7. Relacje rodzinne i role w rodzinie.
 8. Techniki oddechowe – teoria
 9. Podstawy medytacji
 10. Jak medytować?
 11. Jak oddychać?
 12. Praktyczne wskazówki dotyczące medytacji.

 

14.-15.10.2023 ZJAZD PIĄTY

(on-line) sobota, niedziela 14.-15.10.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Wstęp do postępowania podczas choroby
 2. Wybrane jednostki chorobowe
 3. Choroby tarczycy
 4. Przeziębienia i grypa
 5. Problemy z trawieniem
 6. Guzki i narośla
 7. Depresja i stany lękowe
 8. Dinacharya
 9. Ritucharya

 

SPOTKANIE WYJAZDOWE W JEDNYM Z OŚRODKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU

Październik/listopad 4 – 5  dni, szczegóły zostaną podane w trakcie szkolenia – środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela

 
ZJAZD SZÓSTY 15.11 – 19.11 2023 (Agroturystyka Pustelnik)
Tematy i praktyka podczas zjazdu na żywo
 1. Marma i Nadi
 2. Podstawy masażu ajurwedyjskiego
 3. Rodzaje masażu
 4. Praktyka masaży ajurwedyjskich – masaż abhyanga, shiroabhyanga, mukhaabhyanga
 5. Zabiegi ajurwedyjskie – nasya, kati vasti
 6. Jak przeprowadzać konsultację ajurwedyjską?
 7. Kim jest konsultant ajurwedy?
 8. Egzamin pisemny. 
 
PRAKTYKA – 4 miesiące od zakończenia ostatniego zjazdu. 
Obszar działania
 1. Prowadzenie konsultacji ajurwedyjskich w gronie swoich znajomych, wolontariat.
 2. Uzupełnianie dzienniczka praktyk. 
 3. Propagowanie ajurwedy. 
 4. Udział w szkoleniach, webinarach. 
 5. Egzamin ustny. 
 6. Uzyskanie dyplomu.

 

 

WYKŁADOWCY

Katarzyna Kłyż

Dyplomowana terapeutka i konsultant ajurwedy, dietetyczka, naturoterapeutka, specjalistka psychosomatycznych aspektów zdrowia, dietoterapii oraz pracy z energią czakralną, wkrótce psycholog i psychoterapeuta. Regularnie szkoli, propaguje ajurwedę, udziela dziesiątek konsultacji rocznie.

Maja Banaszczak

Dyplomowana terapeutka ajurwedy, dyplomowany refleksolog, specjalistka medycyny chińskiej, aromaterapii, pracy z ciałem, duchem i umysłem. regularnie prowadzi szkolenia w swoim gabinecie w Świdwinie.

Dr Dr Aiswarya Santhosh

Lekarka i nauczycielka ajurwedy z Kerali, specjalistka panchakarmy i diagnozy. Ukończyła prestiżowe ajurwedyjskie uczelnie. Prywatnie bardzo lubi gotować i praktykować jogę

Mathuranath - Marek Mazur

Wybitny astrolog wedyjski Dla Mathuranatha astrologia jest sposobem służenia ludziom i pomagania im w znalezieniu drogi do szczęścia. Regularne wizyty w Indiach poszerzały jego wiedzę i z pasją dzieli się swoim doświadczeniem z ludźmi.

Poznaj prowadzących kurs - specjalistów ajurwedy i astrologii

setki przeprowadzonych konsultacji, wewnętrzna przemiana, wiedza i praktyka

Kasia Kłyż

Ajurweda – dała mi to, co może dać Tobie – zdrowie, świadomość i pasję. Otwarty umysł i serce. Ich połączenie i  współpracę. Od wielunastu lat jestem miłośniczką jogi, dobrego żywienia i świadomego życia. Ajurweda była pasją, praktykowałam ją w domu, dopiero później sięgnęłam po nią zawodowo. W moich żyłach (a także w układzie planet) płynie mentorska, nauczycielska krew – dlatego tak mocno kocham swoja pracę, w której dzielę się wiedzą, którą posiadam w sposób przystępny i zrozumiały. Po setkach konsultacji, warsztatów i godzinach edukacji i autoterapii własnej, nadszedł moment, by szkolić i edukować osoby w polskich warunkach. Razem z Mają, wyjątkową osobą, pragniemy Wam przekazać wszystko to, czego same doświadczyłyśmy i wiele wiele więcej …

Maja Banaszczak

Pasjonatka zdobywania wiedzy oraz życia w równowadze i szczęściu. Kocha się uczyć i przekazywać wiedzę innym. Miłośniczka jogi, medytacji, i oczywiście ukochanej Ajurwedy. Jest też specjalistką masażu tajskiego, którego tajniki przekazał mi Alfonso Cazenava z Karuna Bodywork. Wiedzę ajurwedyjską zgłębiała  m.in. od wspaniałego nauczyciela dra Partapa Chauhana z Jiva Institute. Jest też dyplomowanym refleksologiem oraz terapeutką Spa&wellnes. Prowadzi gabinet naturoterapii SURJA w Świdwinie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki wspaniałych synów. W jej domu Ajurweda jest na porządku dziennym. 

Dr Aiswarya Santhosh

Lekarz i nauczycielka ajurwedy z Kerali. Ukończyła 5,5 letnią uczelnię medyczną Ahalia Ayurveda w Palakkad w Kerali z tytułem BAMS, odbyła roczny staż ajurwedyjski w Ashtangam Ayurveda Vidyapeedam w Vavanoor. Następnie pogłębiała swoją wiedzę z zakresu Panchakarmy w Poonthottam Ayurvedasram. Ukończyła również szkolenie z zakresu Treningu jogi w Instytucie jogi Svyasa w Bangalore. Oprócz ajurwedy (jej pierwszej miłości) uwielbia robić zdjęcia, ćwiczyć jogę, gotować zdrowe i smaczne posiłki oraz podróżować po świecie

Teraz praktykuje i uczy ajurwedy oraz pomaga wszystkim żyć zdrowo. Podczas kursu będzie odpowiedzialna za blok o panchakarmie oraz diagnozie ajurwedyjskiej. 

Mathuranath - Marek Mazur

Mathuranath jest znakomitym astrologiem i praktykiem bhakti-Yogi od 20 lat. Dla Mathuranatha astrologia jest sposobem służenia ludziom i pomagania im w znalezieniu drogi do szczęścia. Regularne wizyty w Indiach poszerzały jego wiedzę i z pasją dzieli się swoim doświadczeniem z ludźmi. Inspirację czerpie z podróży z duchowym nauczycielem HH Indradyumną Swamim na całym świecie i asystowania mu, a także z filozofii Ved i medytacji mantr. Będąc doświadczonym astrologiem, wciąż poszerza i pogłębia swoją wiedzę, nieustannie studiując astrologię od wybitnych nauczycieli jak Visti Larsen i Sanjay Rath który jest założycielem renomowanej szkoły w indiach Sri Jagannath Center. Wspierając swoje obliczenia astrologiczne głęboką duchową wiedzą na temat Bhagavad Gity i mądrością starożytnych pism wedyjskich, może pomóc znaleźć równowagę fizyczną, psychiczną, emocjonalną i duchową. Zawsze jest gotowy do pomocy, a co za tym idzie-posiada wielu szczęśliwych studentów , klientów i przyjaciół na całym świecie.

FAQ DOTYCZĄCE KURSU

Ile trwa kurs?
Czy kurs będzie nagrany?
Jak długo będę mogła korzystać z materiałów?
Ile kosztuje kurs?
Jak długo będą trwać spotkania on-line?
Co uzyskam biorąc udział w kursie?
Czy otrzymam dyplom po kursie?
Jak mogę zarezerwować miejsce na kursie?
Czy to jest kurs I i II stopnia?

Sam kurs trwa 4 miesiące – spotykamy się podczas 2 lub 3 dniowych zjazdów 12 razy on-line oraz na 4-5 dniowym wyjeździe praktycznym. Następnie, po zdaniu egzaminu wewnętrznego, przystępujesz do programu stażowego pod okiem Strefy Obfitości. 

Tak, kurs będzie w całości nagrany, ale dostęp do platformy, na której sukcesywnie po każdym spotkaniu będą wgrywane kolejne materiały, będzie miał miejsce po 30 dniach od spotkania ze względów technicznych. 

Dostęp przyznany jest na 2 lata, ale możesz go przedłużyć odpłatnie. 

Kurs kosztuje 8900 zł + w tym pobyt 4 dniowy z noclegiem i wyżywieniem. 

Spotkania on-line będą trwać od 3 do 8 godzin, w zależności od obszerności tematów do omówienia.

To kurs kwalifikujący-zawodowy, obejmujący cały materiał przygotowujący do wykonywania funkcji konsultanta ajurwedy. Jednak, aby poczuć się na siłach, by samodzielnie wykonywać funkcję konsultanta ajurwedy, potrzebna jest praktyka, ponieważ to ogromna baza wiedzy, z która musisz się oswoić. Dlatego zostaniesz objęta/objęty programem stażowym, podczas którego będziemy wspierać Twoje działania, ale i nakierowywać Cię na swobodną pracę.

Zdecydowanie tak! Otrzymasz dyplom ukończenia kursu zawodowego KONSULTANTA AJURWEDY z zaznaczoną ilością odbytych godzin teoretycznych i praktycznych. Dyplom otrzymasz po napisaniu pracy i odbyciu stażu. 

Możesz zarezerwować wpłacają zadatek w wysokości 1000 zł. Zadatek jest bezzwrotny, ale może przejść na kolejne edycje kursu. 

Każda instytucja szkoleniowa samodzielnie ustala, jak będą wyglądać kursy. Kurs Strefy Obfitości obejmuje zagadnienia z I i II stopnia, ze względu na to, że jest objęty programem stażowym, podczas którego ma miejsce superwizja pracy przyszłego konsultanta. 

NIECH POŻYWIENIE BĘDZIE LEKARSTWEM, A LEKARSTWO POŻYWIENIEM 
HIPOKRATES

CELEM ZAPISANIA SIĘ NA KURS, PROSIMY O KONTAKT

  NASZE WARSZTATY I KURSY