AJURWEDA i PODCAST

AJURWEDA i PODCAST

Projekt dla osób, które chcą nie tylko poczytać, ale i posłuchać 🙂

Ajurweda i podcast – projekt, który powstał z myślą o tych, którzy gdzieś podczas przygotowywania kitchari, chcą posłuchać o Ajurwedzie. Ajurweda to piękna i skuteczna medycyna, ale i sztuka życia oraz filozofia. Ponieważ staje się coraz bardziej popularna, zachęcam również i Ciebie do poznania tej niezwykłej wiedzy, ale i zmian, które ona oferuje.

Ajurweda to wiedza o życiu, a Ajurweda i podcast to projekt o tym mówiący. Kiedy ja zaczynałam przygodę z Ajurwedą, nie była ona tak popularna. Wiedza niestety była dostępna albo z samych Wed i Upaniszad i Śastr, albo z niewielkiej ilości książek. Abyś mogła przybliżyć sobie temat w praktyce, ale i wprowadzić pewne działania w życie, powstał projekt Ajurweda i podcast. Niezwykłe jest to, że przekazujemy wiedzę o Ajurwedzie przez nośniki elektroniczne, ponieważ żyjemy w takich czasach, które dają nam takie możliwości.

Projekt ten to także wiedza o świadomości, ale i jodze jako ścieżce. Ponieważ poszczególne nauki Wed łączą się ze sobą, aby były skuteczne i praktykowane razem, będę tutaj wspominać także o nich. Moją ukochaną dziedziną Ajurwedy jest dietetyka i psychologia, ale musze także wspomnieć o Tantrze i Czakrach. Zatem będziemy rozmawiać o różnych aspektach wschodnich myśli, ponieważ, jak wspomniałam wyżej one pięknie się ze sobą łączą, aby praktyka była obfita i pełna.

 

Kanał youtube

ZAPRASZAM CIĘ DO POSŁUCHANIA PODCASTÓW O TYM, CO W ŻYCIU WAŻNE I JAK AJURWEDA NAM TO ZAPEWNIA.

 

AJURWEDA I PODCAST ODCINEK #1 Czy wszyscy możemy praktykować Ajurwedę? 

 

 

——

AJURWEDA I PODCAST –  ODCINEK #2 Bez koncentracji, nie ma medytacji. 

 

 

AJURWEDA I PODCAST –  ODCINEK #3  Dosza Vata

 

AJURWEDA I PODCAST –  ODCINEK #4  Dosza Pitta

 

AJURWEDA I PODCAST –  ODCINEK #5  Dosza Kapha

AJURWEDA I PODCAST –  ODCINEK #6 Ajurweda i umysł – TAMAS

 

AJURWEDA I PODCAST –  ODCINEK #7 Ajurweda i umysł – RAJAS