Cytryn – kamień radości i pewności siebie

Cytryn, czyli inaczej żółty kwarc, to szlachetny kamień, który należy do dość rzadkich minerałów. Używany jest do równoważenia czakry splotu słonecznego, czyli wzmacniania pewności siebie, radości, pozytywnego myślenia i nadziei. Dawniej wierzono, że przyciąga pieniądze, dlatego wiele kupców nosiło cytryny przy sobie. Jakie jeszcze właściwości i energie skrywają żółte kwarce?

 

Cytryn – pochodzenie i historia

Nie bez powodu kolejnym omawianym przeze mnie kamieniem szlachetnych jest cytryn. Jest to jeden z moich ulubionych kamieni (niedługo będę mówić tak o wszystkich J), ponieważ mocno rezonuje ze mną i moim sposobem na życie. Ma ponadto piękny żółty kolor i sam fakt, że mam go w pobliżu, powoduje, że jestem wesoła i pozytywnie nastawiona do działania.

Ten kruchy, żółty minerał najczęściej wydobywany jest w Ameryce Południowej – w Brazylii. W równym stopniu występuje na terenach Uralu, Madagaskarze. Spotykany jest również we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. W Polsce występuje w rejonie Sudetów, czyli z miejsca, z którego pochodzę J.

W starożytności wierzono, że cytryny koją gniew, pragnienia i polepszają dobrobyt ludzki. Egipcjanie używali cytryny, jako talizmanów, a starożytni Grecy rzeźbili w nich ikoniczne wizerunki, a rzymscy kapłani formowali z nich pierścienie.

 

Ajurweda od podstaw – czyli jak zacząć?

Właściwości cytrynu

Cytryn, jak wiele kamieni szlachetnych, ma wiele właściwości prozdrowotnych. Należą do nich, między innymi:

  • Wspiera życiodajną energię,
  • pobudza kreatywność,
  • daje przepływ energii,
  • przyciąga bogactwo,
  • fizycznie wspiera wątrobę, trzustkę, woreczek żółciowy, śledzionę i żołądek,
  • daje energię nadziei i mądrości,
  • wspiera energię czakry splotu słonecznego.

 

Naturalny cytryn jest kamieniem manifestacji, wyobraźni i osobistej, silnej woli. Będąc symbolem słońca, jest ciepły i pocieszający, energetyzujący i życiodajny. Pobudza czakry niczym wiosenne światło słoneczne, oczyszczając umysł i pobudzając duszę do działania.

Jego częstotliwość rozbudza kreatywność i wyobraźnię oraz podtrzymuje proces przekształcania marzeń i życzeń w namacalną formę. Ma zdolność niekumulowania energii. Nie zatrzymuje jej, lecz daje jej przepływać. Jego moc jest na tyle duża, że jest jednym z niewielu kamieni, których można nie oczyszczać po ich użyciu.

 

Ziołolecznictwo Ajurwedyjskie – 5000 lat tradycji – [E-KURS]

Jak używać cytrynu w swojej przestrzeni i w życiu?

Cytryn to kamień, który wpływa na energię czakry splotu słonecznego. Używa się go do regulowania energii i przepływu w tej czakrze. Oprócz tego, można korzystać z energii tego kamienia w przestrzeni domu.

Na przykład, ulokowany w biurze, będzie przyciągał bogactwo i prosperitę. Niegdyś był nazywany kamieniem kupców – a więc warto skorzystać i spróbować, wymawiając przy okazji wyraźną mantrę przyciągającą bogactwo. Ponadto optymistyczny i pozytywny charakter energii cytrynu pozwoli na zniwelowanie stresu i pomoże na większą pewność siebie w wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Cytryn warto również umieścić w rejonie bogactwa na mapie bagua. Jest to skrajny lewy, górny róg w domu (ale także wszędzie, gdzie da się nałożyć siatkę bagua, np. na biurku). Przyciąga on obfitość nie tylko w kwestiach materialnych, ale i życiowych, mentalnych i duchowych. Bogactwo bowiem ma różne wymiary.

 

Umieść kawałek cytrynu w swoim portfelu (niegdyś umieszczano łuski od karpia) i przyciągaj przepływ energii pieniądza.

 

W przypadku biżuterii warto wybierać taką, która będzie mogła mieć kontakt bezpośrednio ze skórą (czyli bez ograniczników w postaci metali, czy sznurków). Tylko wtedy organizm może poczuć prawdziwe wibracje minerału.

Można umieścić również duży kawałek cytrynu w pokoju dziecięcym, jeśli dziecko jest niepewne siebie i ma problemy z poczuciem własnej wartości.

 

kanał na YouTube

 

Podsumowanie

Warto uświadomić sobie, że wszechświat to energia. Wszystko jest energią. Kamienie i minerały również. Jeśli świadomość Ci pozwoli i przyjmiesz taki stan rzeczy, będzie Ci łatwiej zaprosić do siebie dobrodziejstwa w postaci kamieni i ich działania.

 

Właściwości cytrynu

Kolor: żółty, pomarańczowy, brązowy

Czakra: działa na wszystkie czakry, ale głónie na czakrę splotu słonecznego,

Liczba: Wibruje do 6

Planeta: Słońce

Znak zodiaku: Baran, Bliźnięta, Lew, Waga, Kogut

Obszary Bagua: Tai qi (Zdrowie), Xun (Obfitość)

Żywioły: Ogień, Ziemia

 

Jeśli chcesz przeczytać o energii AMETYSTU, kliknij tutaj.

Czakra splotu słonecznego – siła woli i wewnętrzna moc

Powiązane artykuły

Zostaw odpowiedź

prezent dla Ciebie

E-BOOK "Ajurweda w polskiej kuchni jesienią i zimą" w prezencie!

Zapisz się do mojego newslettera

[yikes-mailchimp form="1"]