Mapa marzeń – idealny czas na jej tworzenie to koniec roku!

Mapa marzeń stała się ostatnio bardzo popularna. To świetne narzędzie służące wyznaczaniu celów i planów. Często potrzebujemy usystematyzowania naszych wizji życia i w tym właśnie świetnie pomaga stworzenie własnej mapy marzeń. Jeśli nie wiesz, jak ją wykonać, przeczytaj poniższy artykuł. Koniecznie stwórz ją do 20 stycznia – bowiem do tego czasu Koziorożec znajduje się w Słońcu, co dodatkowo wzmocni jej potęgę. Zaczynamy!

 

Czym jest mapa marzeń?

Mapa marzeń to graficzne odwzorowanie swoich marzeń i celów na najbliższy okres w życiu. Mapa marzeń bazuje na starochińskiej koncepcji Bagua – czyli na filozoficznej myśli ośmiu trygramów. Tak zwaną siatkę bagua wykorzystuje się w praktyce feng shui przy tworzeniu przestrzeni w domu, czy innych wnętrzach. Siatkę bagua można nakładać na wiele powierzchni i tym samym działać energetycznie na wiele sfer swojego życia. Warto wspomnieć, że pierwotnie trygramy zapisywano na bazie ośmiokąta. Każdy z ośmiu trygramów ma swoje znaczenie.

Źródło: https://plwiki.pl/Media/Plik:Ba_Gua.png

Z biegiem czasu mapa bagua przeszła ewolucję i dziś, trochę z wygody, przedstawia się ją na siatce prostokąta lub kwadratu. Samo znaczenie trygramów nie zostało zmienione, a to chyba jest najistotniejsze. Jak wspomniane zostało wyżej, mapa bagua początkowo służyła aranżacji przestrzeni zgodnie z zasadami taoistycznej teorii elementów. Na tej podstawie urządzano wnętrza domów, ogrody oraz organizowane inne przestrzenie, by dopasować swoje życie do potęgi przyrody i środowiska. Nie mniej jednak siatkę tę można w zasadzie nakładać na dowolną przestrzeń (np. na biurko) w tym właśnie na kartkę papieru, by stworzyć świetne narzędzie rozwoju, jakim jest mapa marzeń.

 

Jakie elementy zawiera mapa marzeń i jak ją wykonać?

Mapa marzeń zawiera 9 pól, spośród których każde ma swoje znaczenie i niesie za sobą energię. W przestrzeni, np. pokoju dziennego w konkretnym miejscu umiejscawia się właściwe przedmioty, bądź podkreśla miejsce odpowiednim kolorem, by wzmocnić dany obszar swojego życia. Podobnie działa mapa marzeń. Na siatce Bagua, w danym obszarze naklejamy, rysujemy, wstawiamy konkretne symbole, które chcemy wzmocnić i zrealizować w najbliższym czasie.

Źródło: własne

Powyższy schemat obrazuje doskonale, jak i co powinniśmy umiejscawiać w danym obszarze Bagua. Na przykład w rejonie wiedzy i mądrości (jasnoniebieski kwadrat), przyklejamy, naklejamy, rysujemy wszystko to, co związane jest z mądrością życiową, nauką, duchowością. Na mojej mapie marzeń w tym miejscu znajduje się np. zdjęcie BhagavatGity, symbol Jin Jang, etc. W obszarze żywiołu metalu, w prawym, dolnym kwadracie, możesz umieścić swoich przyjaciół, osoby dla Ciebie ważne, ale także inspirujące. Możesz umieścić obrazek szczęśliwych ludzi wspólnie spędzających czas na łące. W centrum natomiast przemyśl swoje pragnienia i plany wobec samej siebie. Zastanów się, kim jesteś, kim chcesz być. Ja tu umieszczam siebie i symbol trzeciego oka, a także mnie na tle wszechświata, co ma symbolizować, że jestem nieodłącznym jego elementem i chcę tę myśl pogłębiać i kontemplować.

W lewym górnym rogu, w obszarze bogactwa, możesz umieścić np. wartościowe przedmioty, pieniądze, ale także coś, co w Twoim mniemaniu wartościuje ten świat. To przecież nie muszą być pieniądze.

Zatem zasiądź wygodnie na podłodze. Weź klej, kredki, pisaki, wycinki z gazet, i stwórz własną mapę marzeń! Możesz skorzystać z szablonu, który specjalnie dla Ciebie przygotowałam.

 

TUTAJ POBIERZ MAPĘ MARZEŃ 2023 🙂

Mapa Marzeń do pobrania 2023

 

Czas Koziorożca, czyli najlepszy okres na tworzenie mapy marzeń

Od 22 grudnia do 20 stycznia jesteśmy pod znakiem Koziorożca. Koziorożec symbolizuje wspinanie się na szczyt – dążenie do celów.  To również pracowitość, sumienność i obowiązkowość. W tym czasie, kiedy Słońce znajduje się w znaku Koziorożca, szczególnie zależy nam na efektach naszych poczynań. Oznacza to, że skoncentrujemy się na tym, na czym nam naprawdę zależy i odrzucimy dotychczas nieskończone projekty (lub w końcu je dokończymy!). To czas ambicji, realizacji i świeżej energii. Słońce w Koziorożcu da nam siłę i dodatkową energię do zrealizowania postanowień, szczególnie jeśli czujemy, że faktycznie coś chcemy w swoim życiu zmienić. Stąd pomysł, by właśnie teraz, w trakcie tego miesiąca sporządzić mapę marzeń i przywiesić ją w widocznym miejscu.

 

Z miłością,

 

Kasia Kłyż

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Zostaw odpowiedź

prezent dla Ciebie

E-BOOK "Ajurweda w polskiej kuchni jesienią i zimą" w prezencie!

Zapisz się do mojego newslettera

[yikes-mailchimp form="1"]