WARSZTATY GOTOWANIA AJURWEDYJSKIEGO I JOGA W KARKONOSZACH

WARSZTATY GOTOWANIA AJURWEDYJSKIEGO I JOGI w Karkonoszach. W przepięknym miejscu, tuż obok strumienia, będziemy czekać na Ciebie z całą masą wiedzy i dobrych wibracji. Dowiesz się, jak w, prosty sposób przyrządzać odpowiednie dla Ciebie posiłki oraz jak żyć zdrowo, długo i świadomie dzięki jodze i medytacji.

 

Kochani!

WARSZTATY GOTOWANIA AJURWEDYJSKIEGO I JOGI W KARKONOSZACH

Termin: 10.06.2021 – 13.06.2021

Miejsce: Villa Sattva – Jagniątków k/Szklarskiej Poręby www.villasattva.com

 

ILOŚĆ MIEJSC JEST NIESTETY OGRANICZONA!

 

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST WARSZTAT?

Jeśli chcesz:
 • nauczyć się komponować posiłki zgodnie z zasadami ajurwedy,
 • dowiedzieć się więcej o samej ajurwedzie,
 • dowiedzieć się, jak odżywiać się zgodnie z własnym prakriti,
 • jak komponować ziołowe mieszanki,
 • jak zrobić ghee,
 • jak praktykować pranajamę,
 • poćwiczyć jogę o poranku, a wieczorem posłuchać koncertu mis i gongów,
 • posłuchać ciekawych wykładów,
 • pospacerować po karkonoskich lasach,
 • wykąpać się w strumyku tuż pod pensjonatem,
 • przeżyć niezwykły czas z pięknymi ludźmi,
 • odpocząć, uziemić się, zrównoważyć, zrelaksować.

TEN WARSZTAT JEST DLA CIEBIE!

 

Naszym celem jest przedstawienie Ajurwedy w najprostszy z możliwych sposobów. Pokazanie Tobie, że wystarczy znać kilka tricków, by po oceanie wiedzy ajurwedyjskiej poruszać się z większą pewnością siebie i spokojem.

Warsztat ten jest odpowiedzią na Wasze potrzeby, bowiem najtrudniejszą ze sztuk według wielu z Was, jest ta kulinarna w ujęciu ajurwedyjskim. Pragniemy przekazać Tobie wiedzę i w teorii i praktyce, abyś mogła/mógł cieszyć się nią w codziennym życiu.

Ponadto nauczysz się rozpoznawać sygnały swojego ciała oraz poznasz sposoby równoważenia ciała i umysłu.

Ajurweda jest przepiękną nauką i wiedzą o życiu, najstarszym systemem medycznym świata. Jest całkowicie kompletna – to znaczy, że z jej zasobów czerpiemy nie tylko świadomie się odżywiając, ale także dbając o nasz umysł, duszę, ego i jaźń. Tylko równowaga tych wszystkich części składowych pozwala na utrzymanie dobrego zdrowia i samopoczucia.

 

NA WARSZTATACH:

 • będziemy codziennie witać dzień z jogą, medytacją, pranajamą i tańcem,
 • będziemy kończyć dzień medytacją i koncertem mis tybeńskich,
 • będziemy uczyć się gotować po ajurwedyjsku,
 • będziemy śpiewać i tańczyć,
 • chodzić boso po trawie i kąpać się w strumyku,
 • będziemy rozmawiać, rozwiewać wątpliwości,
 • będziemy pozytywnie wibrować i cieszyć się chwilą!

Przygotujemy dla Ciebie również upominek J

 

O MIEJSCU

Villa Sattva jest położona w Jagniątkowie, niedaleko Szklarskiej Poręby. Tuż pod willą bystro płynie strumyk, nad którym rozpościera się trawnik – idealne miejsce do ćwiczenia jogi. W samym strumyku można zażywać porannych kąpieli, zanurzyć się w czystej górskiej wodzie.

Przepiękne widoki i pobliskie tereny zielone to doskonałe miejsce na złapanie siebie, bycie tu i teraz i skoncentrowanie się na tym, co naprawdę ważne.

 

PLAN WARSZTATÓW

 

CZWARTEK, 10-06-2021

18:00 przyjazd i zakwaterowanie

19:00 lekka kolacja

20:00 wieczorek zapoznawczy, być może sesja medytacyjna, taniec spontaniczny, lub wieczorna joga.

 

PIĄTEK, 11-06-2021

6:00 – 7:10  Poranna joga i medytacja wraz tańcem spontanicznym, by wspaniale i radośnie zacząć dzień.

7:10 – 8:00  czas wolny na prysznic, odświeżenie się.

8:00 – 9:00 warsztaty śniadaniowe (I grupa ) – przygotowywanie śniadania według zasad ajurwedy.

8:00 – 9:00 II grupa wykład  – „Joga a zdrowy kręgosłup. Jak dbać o kręgosłup przy pracy siedzącej?” – Cecylia Czarnecka

9:15 – 10:00 śniadanie – wspólny, sattwiczny posiłek.

10:00 -11:30 – czas wolny – można wykąpać się w strumyku tuż obok pensjonatu, przejść się po lesie na boso, bądź po prostu pobyć w ciszy – w tym czasie Kasia i Maja oraz Cecylia są dostępne, w przypadku jakichkolwiek pytań 🙂

11:30 – 13:30 – Warsztaty obiadowe (II grupa) – gotujemy ajurwedyjski obiad – przygotowywanie obiadu według zasad ajurwedy.

11:30 – 12:30 – (I grupa) – Joga a zdrowy kręgosłup. Jak dbać o kręgosłup przy pracy siedzącej?” Po godzinie wykładu czas wolny lub praktyka z Cecylią.

13:30 – 14:30 wspólny, ajurwedyjski obiad <3

15:00 – 17:30 Warsztaty – „Czym jest Ajurweda? Jaką jestem doszą?  I co jest dla mnie dobre? Będziemy uczyć się rozpoznawać swoje prakriti – praca w grupach lub parach – prowadząca – Kasia Kłyż

17:30 – 18:30  – czas wolny

18:30 – 19:30  wspólna lekka kolacja

19:00 -20:30 Koncert MIS i gongów, medytacja, wyciszenie

21:00 końcowy OM – (mantra na noc)

 

SOBOTA, 12-06-2021

6:00 – 7:10  Poranna joga i medytacja wraz tańcem spontanicznym, by wspaniale i radośnie zacząć dzień.

7:10 – 8:00 – czas wolny na prysznic, odświeżenie się.

8:00 – 9:00 warsztaty śniadaniowe (II grupa ) – przygotowywanie śniadania według zasad ajurwedy.

8:00 – 9:00 II grupa wykład (I grupa) – „Budowanie własnej praktyki jogi, uwzględniającej swoje potrzeby i samopoczucie na dany dzień.” – Cecylia Czarnecka 

9:15 – 10:00 śniadanie – wspólny sattwiczny posiłek!

10:00 -11:30 – czas wolny – można wykąpać się w strumyku tuż obok pensjonatu, przejść się po lesie na boso, bądź po prostu pobyć w ciszy – w tym czasie Kasia i Maja oraz Cecylia są dostępne, w przypadku jakichkolwiek pytań 🙂

11:30 – 13:30 – Warsztaty obiadowe (I grupa) – gotujemy ajurwedyjski obiad – przygotowywanie obiadu według zasad ajurwedy.

11:30 – 12:30 – (II grupa) – Budowanie własnej praktyki jogi, uwzględniającej swoje potrzeby i samopoczucie na dany dzień.” – Cecylia Czarnecka

13:30 – 14:30 wspólny, ajurwedyjski obiad <3

15:00 – 17:30 Warsztaty – „Zioła – naturalne lekarstwa w naszej kuchni – robimy mieszanki ziołowe”- Maja Banaszczak

17:30 – 18:30  – czas wolny

18:30 – 19:30 –  wspólna, lekka kolacja

19:00 -20:30 – koncert MIS i gongów, medytacja, wyciszenie

21:00 końcowy OM – (mantra na noc)

 

NIEDZIELA 13-06-2021

6:00 – 7:10 Poranna joga i medytacja (około 1 godzinę)

8:00 – 9:00 wspólne, pożegnalne śniadanie

Po śniadaniu: wspólne zdjęcia, rozdanie upominków, wykwaterowanie

 

BYĆ MOŻE COŚ SIĘ ZMIENI, MOŻE COŚ PRZYJDZIE NAM NA MYŚL, BY DLA WAS ZORGANIZOWAĆ 🙂 ZATEM CHCEMY ZASTRZEC PRAWO DO EWENTUALNYCH ZMIAN 🙂

 

WARSZTATY POPROWADZĄ

 

Kasia Kłyż

Miłośniczka i terapeutka ajurwedy i jogi, jak i innych, naturalnych metod leczenia. Uczyła się u dra Parta Chauana, dr Garimy Khajanchi i wielu innych wspaniałych lekarzy ajurwedy z Instytutu Jiva z Indii. Nadal pogłębia swoją wiedzę, m.in. z zakresu zielarstwa, reiki, makrobiotyki, homeopatii, ustawień systemowych i totalnej biologii.

Dietetyk, masażystka, filolog, pedagog i przyszła naturoterapeutka. Autorka bloga www.ajurwedapopolsku.pl. Jej celem jest przekazywanie starożytnej ajurwedyjskiej wiedzy w sposób przystępny, a marzeniem, by ajurweda zagościła w każdym życiu i domu. Otwarta, pełna energii i zapału, by te cele realizować. Uwielbia ludzi i stara się żyć tu i teraz. Kocha gotować, dlatego pragnie zarażać innych wspaniałą, ajurwedyjską sztuką kulinarną i wiedzą, jak prowadzić szczęśliwe, świadome życie.

 

Maja Banaszczak

Pasjonatka zdobywania wiedzy oraz życia w równowadze i szczęściu. Kocha się uczyć i przekazywać wiedzę innym. Do pewnego momentu nauczycielka języka angielskiego, poczuła, że w życiu ma do zrobienia coś więcej. Pojawiła się joga, medytacja a przede wszystkim współczesny masaż tajski, którego tajniki przekazał mi  Alfonso Cazenava  z Karuna Bodywork. Równocześnie z masażem tajskim zapukała do jej drzwi ajurweda, cudowna nauka, skarbnica wiedzy o życiu. Wiedzę ajurwedyjską zgłębia od prawie czterech lat m.in. od wspaniałego nauczyciela dra Partapa Chauhana z Jiva Institute . Jej głód wiedzy zaspokaja na studiach z zakresu refleksologii w Klinice OdNowa, która opiera swój program na medycynie chińskiej.

 

Jest konsultantką ajurwedy I i II stopnia Jiva Institute, dyplomowaną terapeutką Spa i Wellness. Swoją wiedzę z zakresu ajurwedy i medycyny chińskiej stale poszerza, uczestnicząc w kursach Jiva Institute, Atma Akademia Ajurwedy oraz będąc studentką refleksologii i naturoterapii w Klinice Odnowa. Prowadzi gabinet naturoterapii, ajurwedy i masażu Surja.

 

 

 

Cecylia Czarnecka 

Cecylia Czarnecka nauczycielka jogi w nurcie Vinyasa Krama Joga, Ashtanga Yoga i Hatha Joga. Łączy style tak, aby dać ciału to, czego potrzebuje na aktualny moment (instagram Cecylii)

Pasjonatka zdrowego stylu życia i ekologii. Od 8 lat jest nauczycielką jogi w Studio Yogasun w Pruszczu Gdańskim

Vinyasa Krama Yogi uczyła się u Maćka i Agnieszki Wielobób, Hatha Yoga – u profesora Szopy i Ashtanga Yoga u Krysitana Mesjasza i Patrycji Gawlińskiej.

Oprócz jogi zajmuje się terapią dźwiękiem ( koncerty i masaże przy pomocy mis i gongów). Swoją widzę zdobyła w instytucie Holistycznej Pracy z Ciałem Zango u Basi Pączkowskiej. Uwielbia Masaż Tajski, tak zwaną jogę dla leniwych, którego uczyła się w Karuna Bodywork u Alfonso Varsovia i Krzysztofa Szabata.

Jej pasją jest dzielenie się swoją wiedzą, wprowadzanie w życie innych błogiego stanu spokoju i rozluźnienia, budowanie świadomości ciała jak i umysłu. Dodatkowo na jej zajęciach dowiesz się jak radzić sobie ze stresem oraz jak zadbać o kręgosłup, kiedy większość dnia przebywasz w pozycji siedzącej.

 

 

CENA I WARUNKI UCZESTNICTWA 

CENA 920 zł – zaliczka 300 zł. 

GWARANCJĄ MIEJSCA NA WARSZTATACH JEST ZAPŁATA ZALICZKI W WYSOKOŚCI 300 ZŁ.

NR KONTA: KATARZYNA KŁYŻ  – 60 1020 5095 0000 5502 0078 5402

Cena obejmuje

3 noclegi z pełnym wyżywieniem – śniadanie, obiad kolacja, owoce, warzywa, woda, soki, (kilka posiłków przygotowujemy sami, w ramach nauki gotowania), 3 poranne sesje jogi i medytacji, 3 wieczorne medytacje i koncerty przy dźwiękach gongów, kilka wykładów ajurwedyjsko-jogicznych, przepiśnik ajurwedyjski w formie pdf, upominek, pamiątki. Cena nie obejmuje dojazdu na miejsce warsztatów 🙂

Co należy zabrać?

Przede wszystkim matę do jogi, kocyk, uśmiech, pozytywne wibracje 🙂 Chcemy, abyś po tym weekendzie wyjechała pełna dobrych wibracji, wiedzy i pozytywnego nastawienia. Pragniemy, aby wiedza ajurwedyjska została z Tobą na zawsze i, abyś czerpała z niej radość i świadomość <3

NA TERENIE CAŁEGO OŚRODKA NIE CHCEMY SIĘ ODURZAĆ, W ZWIĄZKU Z TYM NIE PIJEMY ALKOHOLU 🙂

 

Powiązane artykuły

Zostaw odpowiedź

O mnie

Nazywam się Kasia Kłyż. Jestem konsultantem Ajurwedy, przyszłą naturoterapeutką oraz dietetykiem i masażystką. Na moim blogu Ajurweda po polsku pragnę pokazać Tobie świat Ajurwedy, naturoterapii, ziołolecznictwa oraz innych wspaniałych nauk i dziedzin medycyny naturalnej.

prezent dla Ciebie

E-BOOK "Ajurweda w polskiej kuchni latem" może być Twój!

Zapisz się do mojego newslettera