KURS TERAPEUTA / KONSULTANT AJURWEDY

KURS TERAPEUTA/ KONSULTANT AJURWEDY
CZAS TRWANIA
4 MIESIĄCE + 4 MIESIĄCE PRAKTYKI
FORMA ZALICZENIA
EGZAMIN PISEMNY I USTNY
FORMA KURSU
ON-LINE, WYJAZDOWY
CENA
6900 ZŁ * możliwość dofinansowania z PUP

PODSTAWOWE INFORMACJE O KURSIE

Kurs Terapeuta / Konsultant Ajurwedy powstał z myślą o rozwoju myśli ajurwedyjskiej w Polsce. 

Ajurweda jest najstarszym naturalnym systemem medycznym świata. Jest również filozofią i sztuką życia, wiedzą o życiu i zdrowiu. Zawiera w sobie kompletną naukę, wiedzę i treści pozwalające człowiekowi zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Nauka Ajurwedy trwa wiele lat. Powyższy kurs jest kursem podstawowym, mającym na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w sposób przystępny i prosty, abyś mogła/mógł od razu rozpocząć swoją praktykę. 

Jest możliwość uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy – STREFA OBFITOŚCI jest wpisana do REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH POD NUMEREM: 2.02/00194/2022 

Kurs łączy pasję, wiedzę, teorię i praktykę przekazane w przystępny prosty sposób, by nie zakrzywić piękna i potęgi takiej wiedzy, jaką jest Ajurweda. Wszyscy pracujemy z manuskryptami sprzed kilku tysięcy lat i na ich podstawie powstaje kurs. Ogromną zaletą tego kursu jest to, że poprzez wieloletnią praktykę wykładowców, brak rutyny, przekazana wiedza będzie całkowicie użytkowa. Na tym kursie poznasz filozofię Ajurwedy, ale nauczysz się przede wszystkim ją prawdziwie praktykować. 

Zawód czy kwalifikacja?

Zawód terapeuty Ajurwedy

W polskim prawie zawód „terapeuta ajurwedy” „konsultant ajurwedy” czy tez „ajurwedysta” nie funkcjonuje w tym nazewnictwie. W związku z tym, że Ajurweda jest medycyną naturalną aprobowaną na świecie (podobnie jak Medycyna Chińska) zalicza się do zawodów  NIEKONWENCJONALNYCH METOD LECZENIA kod zawodu 323090.

Zatem w obszarze terapii naturalnych ogólnopojętych występuje właśnie zawód Terapeuty Ajurwedy – jako osoby praktykującej ajurwedyjską medycynę – niekonwencjonalną metodę leczenia. 

 

Droga samopoznania ...

Niezwykłe w uczeniu się Ajurwedy jest to, że jest drogą do samopoznania. Poprzez praktykę Ajruwedy poznajemy najpierw siebie, praktykujemy ją wpierw na sobie. Dopiero później otwieramy się na innych. 

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Tak, jeśli chcesz poznać prawdziwą Ajruwedę i zacząć ją praktykować. Pokażemy Ci, w jaki sposób uzupełniać wiedzę już po kursie, wesprzemy przez kilka miesięcy merytorycznie, damy narzędzia do pracy i sprawdzimy Twoją wiedzę. 

Kurs podzielony jest na moduły:

MODUŁ I

Moduł pierwszy to wiedza teoretyczno-praktyczna z autoterapią – w tym module poznasz podstawy wiedzy ajurwedyjskiej i wskazówki do praktykowania jej samodzielnie. Moduł trwa 4 miesiące i jest czasem przyswojego wiedzy teoretycznej i praktyki własne, którą będziesz zobowiązana/y udokumentować. Po każdym zjeździe on-line zobowiązujesz się do wykonania zadanej pracy domowej.

 

MODUŁ II

Trwa 4-5 dni i jest zjazdem wyjazdowym, podczas którego powtórzymy materiał, wymienimy się doświadczeniami i zaczniemy praktykę masaży. Nauczysz się jak praktykować pracę terapeuty podczas masażu, na co zwrócić uwagę, jakie są techniki i tajniki masażu ajurwedyjskiego. 

 

MODUŁ III

Trwa 4 miesiące i stanowi swego rodzaju staż, podczas którego wykonujesz swoją pracę, dokumentujesz ją i udostępniasz do sprawdzenia wykładowcy. Warto tutaj uruchomić tzw. wolontariat, tzn. konsultowanie osób najbliższych nieodpłatnie, aby zdobyć jak największą praktykę w zawodzie. Na koniec tego modułu Twoim zadaniem będzie napisanie pracy pisemnej – temat dobierzemy wspólnie. Swoją pracę przedstawisz podczas indywidualnego spotkania on-line w ustalonym terminie. Po obronie pracy otrzymasz dyplom ukończenia kursu terapeuty Ajurwedy pocztą oraz w formie elektronicznej. 

Co konkretnie możesz robić po kursie w Strefie Obfitości?

Kurs Terapeuty Ajurwedy to nie jest zwykły kursu zawodowy. To misja, autoterapia oraz droga do wiedzy, które tak naprawdę nigdy się nie kończy. To powrót do korzeni, które każdy ma w sobie. 

To odkrycie siebie na nowo.

Wiedza teoretyczna jest podstawą praktyki, ale to właśnie praktyka i doświadczanie Ajurwedy sprawia, że krok po kroku się do niej przekonujesz.

Kiedy tego doświadczysz, zapragniesz wiedzieć jeszcze więcej. 

Po kursie zdobędziesz kwalifikacje do wykonywania zawodu SPECJALISTY NIEKONWENCJONALNYCH METOD LECZENIA kod zawodu 323090 W ZAKRESIE TERAPII AJURWEDYJSKICH.

 

Szczegółowy program kursu zostanie przekazany po podpisaniu umowy szkoleniowej

Ogólny program kursu

ZJAZD PIERWSZY

(on-line) piątek, sobota, niedziela 25.-27.08.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Czym jest Ajruweda?
 2. Historia Ajurwedy
 3. Podstawowe zasady Ajurwedy
 4. Osiem gałęzi Ajurwedy
 5. Teoria żywiołów
 6. Teoria Dosz
 7. Vata
 8. Pitta
 9. Kapha
 10. Subdosze
 11. Prakriti
 12. Tridosha
 13. Wstęp do Vikriti
 14. Cechy żywiołów występujące w przyrodzie
 15. Ustalamy własne prakriti
 16. Zasady testowania i diagnozy
 17. Agni
 18. Kanały – śrotas
 19. Tkanki
 20. Mala
 21. Ama
 22. Ojas

 

ZJAZD ZDRUGI

(on-line) piątek, sobota, niedziela 08.-10.09.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Smaki w Ajurwedzie
 2. Smaki a żywioły
 3. Tabela smaków i oddziaływania na organizm
 4. Dieta ajurwedyjska
 5. Układamy jadłospis
 6. Praca z jadłospisem
 7. Podstawowe przepisy – praktyka domowa
 8. Zioła w ajurwedzie
 9. Podział ziół
 10. Jednostki chorobowe i zaburzenia w Ajurwedzie, wstęp do terapii
 11. Jak powstaje choroba? Mapa choroby.
 12. Diagnostyka ajurwedyjska
 13. Badanie język.
 14. Podstawy Panchakarmy

 

ZJAZD TRZECI

(on-line) sobota, niedziela 30.09-01.10.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Teoria gun – sattva, rajas, tamas
 2. Psychologia wedyjska i ajurwedyjska
 3. Czakry i ich istota i rola w leczeniu
 4. Teoria kolorów.
 5. Życie duchowe
 6. Dlaczego tu jestem?
 7. Relacje rodzinne i role w rodzinie.
 8. Techniki oddechowe – teoria
 9. Podstawy medytacji
 10. Jak medytować?
 11. Jak oddychać?
 12. Praktyczne wskazówki dotyczące medytacji.

 

ZJAZD CZWARTY

(on-line) sobota, niedziela 14.-15.10.2023

Tematy poruszone podczas spotkania
 1. Wstęp do postępowania podczas choroby
 2. Wybrane jednostki chorobowe
 3. Choroby tarczycy
 4. Przeziębienia i grypa
 5. Problemy z trawieniem
 6. Guzki i narośla
 7. Depresja i stany lękowe
 8. Dinacharya
 9. Ritucharya

 

SPOTKANIE WYJAZDOWE W JEDNYM Z OŚRODKÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU

25.-29.10.2023 – środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela

ZJAZD PIĄTY 
Tematy i praktyka podczas zjazdu na żywo
 1. Marma i Nadi
 2. Podstawy masażu ajurwedyjskiego
 3. Rodzaje masażu
 4. Praktyka masaży ajurwedyjskich – masaż abhyanga, shiroabhyanga, mukhaabhyanga
 5. Praktyka zabiegów ajurwedyjskich – nasya, kati vasti
 6. Jak przeprowadzać konsultację ajurwedyjska?

 

WYKŁADOWCY

Katarzyna Kłyż

Dyplomowana terapeutka ajurwedy, dietetyczka, naturoterapeutka, specjalistka psychosomatycznych aspektów zdrowia, dietoterapii oraz pracy z energią czakralną, wkrótce psycholog.

Maja Banaszczak

Dyplomowana terapeutka ajurwedy, dyplomowany refleksolog, specjalistka medycyny chińskiej, aromaterapii, pracy z ciałem, duchem i umysłem

Poznaj prowadzące kurs - specjalistki ajurwedy

setki przeprowadzonych konsultacji, wewnętrzna przemiana, wiedza i praktyka
KASIA KŁYŻ

Ajurweda – dała mi to, co może dać Tobie – zdrowie, świadomość i pasję. Otwarty umysł i serce. Ich połączenie i  współpracę. Od wielunastu lat jestem miłośniczką jogi, dobrego żywienia i świadomego życia. Ajruweda była pasją, praktykowałam ją w domu, dopiero później sięgnęłam po nią zawodowo. W moich żyłach (a także w układzie planet) płynie mentorska, nauczycielska krew – dlatego tak mocno kocham swoja pracę, w której dzielę się wiedzą, którą posiadam w sposób przystępny i zrozumiały. Po setkach konsultacji, warsztatów i godzinach edukacji i autoterapii własnej, nadszedł moment, by szkolić i edukować osoby w polskich warunkach. Razem z Mają, wyjątkową osobą, pragniemy Wam przekazać wszystko to, czego same doświadczyłyśmy i wiele wiele więcej …

MAJA BANASZCZAK

Pasjonatka zdobywania wiedzy oraz życia w równowadze i szczęściu. Kocha się uczyć i przekazywać wiedzę innym. Miłośniczka jogi, medytacji, i oczywiście ukochanej Ajurwedy. Jest też specjalistką masażu tajskiego, którego tajniki przekazał mi Alfonso Cazenava z Karuna Bodywork. Wiedzę ajurwedyjską zgłębiała  m.in. od wspaniałego nauczyciela dra Partapa Chauhana z Jiva Institute. Jest też dyplomowanym refleksologiem oraz terapeutką Spa&wellnes. Prowadzi gabinet naturoterapii SURJA w Świdwinie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki wspaniałych synów. W jej domu Ajruweda jest na porządku dziennym. 

FAQ DOTYCZĄCE KURSU

Ile trwa kurs?
Czy kurs będzie nagrany?
Jak długo będę mogła korzystać z materiałów?
Ile kosztuje kurs?
Jak długo będą trwać spotkania on-line?
Co uzyskam biorąc udział w kursie?
Kurs jest dla osób początkujących czy zaawansowanych?
Czy otrzymam dyplom po kursie?
Jak mogę zarezerwować miejsce na kursie?

Sam kurs trwa 4 miesiące – spotykamy się podczas 2 lub 3 dniowych zjazdów 10 razy on-line oraz na 4-5 dniowym wyjeździe praktycznym. Następnie, po zdaniu egzaminu wewnętrznego, przystępujesz do programu stażowego pod okiem Strefy Obfitości. 

Tak, kurs będzie w całości nagrany, a następnie przyznany dostęp do platformy, na której sukcesywnie po każdym spotkaniu będą wgrywane kolejne materiały. 

Dostęp przyznany jest na 2 lata.

Kurs kosztuje 7900 zł 

Spotkania on-line będą trwać od 5 do 8 godzin, w zależności od obszerności tematów do omówienia.

To kurs kwalifikujący-zawodowy, obejmujący cały materiał przygotowujący do wykonywania funkcji terapeuty ajurwedy. Jednak, aby poczuć się na siłach, by samodzielnie wykonywać funkcję terapeuty ajurwedy, potrzebna jest praktyka. Dlatego zostaniesz objęta/objęty programem stażowym, podczas którego będziemy wspierać Twoje działania. 

Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących i zaawansowanych. Szczególnie dla fizjoterapeutów, psychologów, masażystów, a także couchów, dietetyków. 

Zdecydowanie tak! Otrzymasz dyplom ukończenia kursu zawodowego TERAPUETY AJURWEDY z zaznaczoną ilością odbytych godzin teoretycznych i praktycznych. Dyplom otrzymasz po napisaniu pracy i odbyciu stażu. 

Możesz zarezerwować wpłacają zadatek w wysokości 1000 zł. Zadatek jest bezzwrotny, ale może przejść na kolejne edycje kursu. 

NIECH POŻYWIENIE BĘDZIE LEKARSTWEM, A LEKARSTWO POŻYWIENIEM 
HIPOKRATES

CELEM ZAPISANIA SIĘ NA KURS, PROSIMY O KONTAKT