KURS MASAŻY I ZABIEGÓW AJURWEDYJSKICH – termin wkrótce!

KURS MASAŻY I ZABIEGÓW AJURWEDYJSKICH

KOMPLEKSOWY KURS MASAŻY I ZABIEGÓW AJURWEDYJSKICH

MOŻLIWA REFUNDACJA KURSU Z PUP

STREFA OBFITOŚCI jest wpisana do REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH POD NUMEREM: 2.02/00194/2022
POZIOM
POCZĄTKUJĄCY
DATA
TERMIN WKRÓTCE
GODZINY
9:00 - 16:00
CENA
2900 ZŁ
MIEJSCE
BUKÓWKA, DOLNY ŚLĄSK
FORMA KURSU
WYJAZDOWY Z NOCLEGAMI I WYŻYWIENIEM

O KURSIE

Kurs Masaży i zabiegów ajurwedyjskich to wyjazdowe szkolenie obejmujące 4 rodzaje masażu ajurwedyjskiego oraz 2 rodzaje zabiegów. 

Podczas szkolenia stawiamy na intensywną praktykę połączoną z teorią MARMA i sieci kanałów według Ajurwedy. Bardzo istotne w kursie jest to, aby poznać podstawy Ajurwedy, a więc przed wyjazdem zostanie zorganizowane spotkanie konsultacyjne, które będzie OBOWIĄZKOWE. Spotkanie będzie miało charakter wirtualny, na platformie ZOOM.

Poniżej znajduje się poszczególny opis zabiegów. 

MASAŻ AJURWEDYJSKI CAŁEGO CIAŁA ABHYANGA

Najbardziej znany masaż ajurwedyjski całego ciała, który stanowi bardzo intensywną terapię ciała i umysłu. Wykonywany jest często na tzw. „cztery ręce”, co ma podnieść jego intensywność i skuteczność. Masaż Abhyanga to masaż olejowy. Podczas zabiegu wykorzystuje się głównie olej sezamowy, podgrzewany do odpowiedniej dla pacjenta temperatury. Przed masażem należy przeprowadzić krótki test ajurwedyjski, aby mieć ogólny pogląd na typ biologiczny pacjenta, by móc dobrać intensywność masażu. Masaż z reguły trwa około 90 minut. 

MASAŻ AJURWEDYJSKI CAŁEGO CIAŁA UDVARTANA

Czyli detoks ciała i modelowanie sylwetki, to jeden z najbardziej charakterystycznych dla Ajurwedy masaży. Zabieg ten nie jest zwykłym masażem antycellulitowym. To głęboko oczyszczająca terapia, dzięki której w sposób naturalny, nieinwazyjny redukuje się nie tylko sam cellulit, ale przede wszystkim toksyny. Do masażu wykorzystuje się ziołowy proszek, który można aplikować na skórę suchą lub uprzednio naolejowaną, w zależności od stanu skóry. Trwa około 100 minut. 

MASAŻ AJURWEDYJSKI GŁOWY SHIRO ABHYANGA

Ajurwedyjski rytuał SHIRO ABHYANGA to zabieg polegający na masażu skóry głowy oraz twarzy i dekoltu. Do masażu używany jest ziołowy olej, których dodatkowo ma działanie wzmacniające włosy oraz tonizujące skórę głowy oraz twarzy. Trwa około 30 – 40 minut. 

MASAŻ AJURWEDYJSKI TWARZY MUKHA ABHYANGA

To specjalistyczny rytuał polegający na rytmicznym, acz delikatnym masażu skóry twarzy i dekoltu oraz szyi, mającym na celu przywrócenie blasku i elastyczności Twojej skóry. Niezwykle odżywia oraz tonizuje, a regularnie wykonywany niweluje zmarszczki oraz poprawia rysy twarzy. Trwa około 30-40 minut. 

NASYA - ZABIEG LECZNICZY NA ZATOKI

Nasya to bardzo skuteczny, ajurwedyjski zabieg zalecany przy problemach z zatokami. Składa się z krótkiego masażu twarzy, aplikacji specjalnego lub sezamowego oleju do nosa, następnie wykonuje się inhalację ziołową oraz płukanie gardła solą. Zabieg wieńczy wdychanie leczniczego dymu z ziołowego „cygara”, zawierającego takie zioła jak kurkuma, czy pieprz. W trakcie zabiegu usuwane są złogi śluzu i innych lepkich wydzielin, które zalegają w naszych zatokach i upośledzają prawidłowe oddychanie. Po usunięciu wydzieliny pacjent czuje lekkość w obrębie zatok i głowy, wyostrzenie zmysłów i ogólnie dobre samopoczucie.

KATI VASTI - ZABIEG NA KRĘGOSŁUP

jest bardzo skutecznym zabiegiem na schorzenia kręgosłupa – leczy ból i rozluźnia mięśnie. Polega na ocieplaniu bolesnych obszarów ciepłym olejem, co przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Zabieg warto powtarzać 5 razy z rzędu. Zabieg wieńczy rozluźniający masaż pleców ciepłym olejem dostosowanym indywidualnie do pacjenta.

PROWADZĄCE

Katarzyna Kłyż

Dyplomowana terapeutka ajurwedy, dietetyczka, naturoterapeutka, specjalistka psychosomatycznych aspektów zdrowia, dietoterapii oraz pracy z energią czakralną, wkrótce psycholog, masażystka

Maja Banaszczak

Dyplomowana terapeutka ajurwedy, dyplomowany refleksolog, specjalistka medycyny chińskiej, aromaterapii, pracy z ciałem, duchem i umysłem, praktyk masaży tajskich, ajurwedyjskich i chińskich

Poznaj prowadzące kurs - specjalistki ajurwedy

setki przeprowadzonych MASAŻY, wewnętrzna przemiana, wiedza i praktyka
KASIA KŁYŻ

Ajurweda – dała mi to, co może dać Tobie – zdrowie, świadomość i pasję. Otwarty umysł i serce. Ich połączenie i  współpracę. Od wielunastu lat jestem miłośniczką jogi, dobrego żywienia i świadomego życia. Ajruweda była pasją, praktykowałam ją w domu, dopiero później sięgnęłam po nią zawodowo. W moich żyłach (a także w układzie planet) płynie mentorska, nauczycielska krew – dlatego tak mocno kocham swoja pracę, w której dzielę się wiedzą, którą posiadam w sposób przystępny i zrozumiały. Po setkach konsultacji, warsztatów i godzinach edukacji i autoterapii własnej, nadszedł moment, by szkolić i edukować osoby w polskich warunkach. Razem z Mają, wyjątkową osobą, pragniemy Wam przekazać wszystko to, czego same doświadczyłyśmy i wiele wiele więcej …

MAJA BANASZCZAK

Pasjonatka zdobywania wiedzy oraz życia w równowadze i szczęściu. Kocha się uczyć i przekazywać wiedzę innym. Miłośniczka jogi, medytacji, i oczywiście ukochanej Ajurwedy. Jest też specjalistką masażu tajskiego, którego tajniki przekazał mi Alfonso Cazenava z Karuna Bodywork. Wiedzę ajurwedyjską zgłębiała  m.in. od wspaniałego nauczyciela dra Partapa Chauhana z Jiva Institute. Jest też dyplomowanym refleksologiem oraz terapeutką Spa&wellnes. Prowadzi gabinet naturoterapii SURJA w Świdwinie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki wspaniałych synów. W jej domu Ajruweda jest na porządku dziennym. 

Ile trwa kurs?
Czy kurs będzie nagrany?
Ile kosztuje kurs?
Co obejmuje kurs
Co uzyskam biorąc udział w kursie?
Jak mogę zarezerwować miejsce na kursie?
Czy trzymam dyplom po ukończeniu kursu?

Kurs trwa 3 dni. Przed kursem obowiązuje spotkanie, na którym zostaną wprowadzone podstawy Ajurwedy. O terminie spotkania zostaną Państwo poinformowani po zapisaniu się na kurs. 

Nie, będzie można natomiast wykonywać zdjęcia za zgodą uczestników. 

Kurs kosztuje 2900 zł 

Kurs obejmuje naukę 4 rodzajów masaży ajurwedyjskich, 2 rodzajów zabiegów, spotkanie wprowadzające on-line, materiały dydaktyczne, niezbędne narzędzia do pracy, nocleg z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje).  Podczas kursu serwowane będzie jedzenie wegetariańskie. 

Wiedzę, jak wykonywać masaże i zabiegi ajurwedyjskie. 

Możesz zarezerwować wpłacają zadatek w wysokości 1000 zł. Zadatek jest bezzwrotny, ale może przejść na kolejne edycje kursu. 

Tak, oczywiście. Otrzymają Państwo dyplom ukończenia szkolenia z zakresu wybranych masaży i zabiegów ajurwedyjskich. 

REZERWUJĘ MIEJSCE

w celu zapisania się, prosimy o kontakt mailowy