Czakra korony – źródło połączenia z najwyższa jaźnią

CZAKRA KORONY

Czakra korony – źródło połączenia z najwyższa jaźnią

Czakra korony to ostatnia, siódma czakra, która nosi miano tej najbardziej „duchowej”. Dzięki niej ufamy życiu, biegowi wydarzeń i czujemy się zespoleni z Matką Naturą. Czakra siódma to centrum energetyczne kontrolujące Twoje połączenie z duchem, a także poczucie uniwersalnej świadomości, mądrości, jedności i samopoznania. Kolor, który jest skojarzony z czakrą korony, to fiolet, który odzwierciedla oświecenie, obfitość, i związek z Wyższą Jaźnią. Tej artykuł jest ostatnim z serii czakralnej. Aby lepiej poznać system czakr, pod koniec artykułu znajdziesz odnośniki do opisu każdej z nich.

Czym jest czakra siódma, czyli czakra korony?

Czakra korony, w sanskrycie Sahasrara, jest naszym łącznikiem duchowym z tym, co subtelne, niewidzialne, a niezbędne do życia. Gruczoł, który współpracuje z energią tej czakry, to przysadka mózgowa, a sama czakra mieści się na czubku głowy, w miejscu tzw. ciemiączka. Droga czakralna, do czakry korony jest swego rodzaju podróżą. Podróżą przebudzenia swojej Boskości, ale i zauważenia Boskości otaczającego nas świata. Kiedy czakra korony jest w równowadze (przy równowadze pozostałych czakr), rozumiemy, że absolutnie wszystko ze sobą współgra i jest Wyższą Inteligencją. Czakra korony to także wezwanie do bycia obecnym, do wiedzy o sobie, energii i Wszechrzeczy.

 

Czakra korony a religia

Kiedy mówimy Bóg, wyobrażamy sobie Kościół, Synagogę, Meczet lub Świątynię Sivy. Faktycznie – religia, jakakolwiek, jest zbiorem pewnych zasad, które mają chronić daną społeczność przed niewłaściwym postępowaniem. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie interpretacje, które pojawiły się na przestrzeni lat – interpretacje zwykłych ludzi, które nie mają z boskością nic wspólnego, a jedynie wprowadzenie fanatycznych rozwiązań. Religia jest związana raczej z najniższą czakrą – pierwszą, czyli czakrą korzenia. Natomiast czakra siódma, korony, odpowiada za duchowość, a nie czytanie religijnych tekstów. Czasami czytanie świętych tekstów faktycznie skłoni nas do tego, by poszukiwać dalej i wydostać się z pewnego rodzaju koła narzucanych nam poglądów. Wtedy mamy szansę na znalezienie tej energii, która tkwi już w nas, ale jest niedopuszczona do głosu. „Boskość” należy zatem rozumieć poprzez miłość, zaufanie, oddanie, poddanie się Wyższej energii Wszechświata, która jest nieopatrzona wszelkiego rodzaju pośrednikami.

 

Nierównowaga czakry korony

Kiedy czakra korony nie znajduje się na odpowiednim poziomie energetycznym, odczuwamy absolutny brak kontaktu z otaczającym nas światem. Jeśli jesteśmy tego świadomi, w rzeczy samej czakra korony jeszcze spełnia swoją funkcję. Jeśli jednak brniemy w zaparte i żaden „głos” z wewnątrz, czy zewnątrz nie podpowiada nam nic, to znaczy, że czakra korony jest mocno zaburzona. Pojawiają się wówczas wszelkiego rodzaju depresje, stany obłędu, negowanie duchowości, zaprzeczanie rzeczywistości, nieustanna walka oraz poczucie braku sensu w życiu. Człowiek poszukuje w osamotnieniu celu, którego nie potrafi nazwać. Sprawiamy wrażenie utraty naszej własnej tożsamości, podsumowując ten fakt słowami „nie wiem, czego chcę i kim jestem”.

 

Utrata kontaktu z Wyższą Jaźnią

Dr Partap Chauhan, podczas jednego ze szkoleń na konsultanta Ajurwedy, poruszył pewną kwestię, z którą wewnętrznie się zgodziłam. Po wypowiedzeniu tych słów jakby dotarło do mnie, że jest to istota dzisiejszego świata. Oto jego słowa:

„Ludzie uwielbiają spać. Dlaczego? Bo podczas snu jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być na jawie. Podczas snu, nieświadomie kontaktujemy się z Wyższą Świadomością, z czym jest nam dobrze, czujemy to, co powinniśmy czuć nie śpiąc. Ludzie nieustannie czegoś pragną i poszukują. W sytuacjach kryzysowych, idą na zakupy po nową sukienkę. Zakup jej cieszy jedynie chwilę, a uczucie pustki zostaje. Wiele bogatych osób wciąż nie czuje szczęścia i wciąż poszukuje oddając się materialnym pragnieniom. Mają wszystko, ale wciąż czują pustkę. Co to za pustka? To właśnie świadomość, połączenia energetycznego z Boskością. Kiedy znajdziemy to połączenie, i będziemy żyć z tym poczuciem, podróż poszukiwawcza się skończy, a każde zdarzenie będzie emocjonalnie cieszyć nas w podobny sposób”.

Jeśli więc czujesz, że nieustannie czegoś poszukujesz, popracuj nad energetyką czakr – od pierwszej do siódmej. Uświadom sobie tę moc, która potencjalnie w Tobie drzemie, ale blokady nie pozwalają jej wydostać się na zewnątrz.

 

PSYCHOLOGIA AJURWEDY

 

Równowaga czakry korony

Kiedy nasza czakra korony jest w równowadze, mamy poczucie energii poza naszym ciałem. Świadomość wykracza znacznie poza sferę fizyczności i ukazuje się w postaci wiedzy o Wyższej Inteligencji. Jesteśmy tożsami ze sobą i światem, a także mamy poczucie sensu istnienia. Nie mamy potrzeby poświęcania siebie jakiemuś celowi, który w konsekwencji i tak okazałby się zgubny. Nasza intuicja (czakra trzeciego oka), ale i czakra korony, są na takim poziomie energetycznym, że nie mamy potrzeby ani sobie, ani nikomu innemu udowadniać niczego. To połączenie jest przepiękną formą miłości.

 

Możliwe choroby wynikające z nierównowagi czakry korony

Zaburzenie energii czakry korony może powodować między innymi następujące dolegliwości:

 • apatia,
 • alienacja,
 • depresja i choroby psychiczne,
 • zaburzenia energii,
 • poczucie zagubienia.

 

Jak równoważyć czakrę korony?

Na początku, jak zwykle, zadaj sobie kilka pytań:

 1. Czy odczuwasz wyraźnie sygnały braku poczucia sensu życia?
 2. Jaki jest Twój lęk w przyjęciu Boga w życiu?
 3. Czy czujesz, że popełniłeś błędy związane z postrzeganiem duchowości?
 4. Czy masz poczucie braku tożsamości ze światem?
 5. Czy odczuwasz potrzebę poświęcania się innym, aby stłumić własne błędy?
 6. Jeśli słyszysz słowo Bóg, co czujesz? Jakie emocje przepływają przez Twoje ciało?

Czakroterapia i Psychologia Czakr [kurs on-line]

Na początku rozpisz na kartce odpowiedzi na te pytania i przyjrzyj się im z perspektywy obserwatora. Możesz nawet zrobić kilkudniową przerwę po zapisie odpowiedzi, aby nabrać dystansu. Jeśli Twoje odpowiedzi będą oscylować wokół kościołów, religii, poczucia braku sensu istnienia tychże, a także wokół niewiedzy, bezsensu, jest to pole do pracy z czakrami, również z czakrą korony.

 

„Celem naszego pobytu na ziemi jest odrzucenie złudzeń i odkrycie wrodzonej mocy własnej duszy” Caroline Myss.

 

Jak pracować z czakrą korony?

Musimy pamiętać, że energia, którą dają nam pozostałe czakry wymaga ostatecznie świadomości. Kto jest świadomy tego, że widzimy, miłujemy, czy jesteśmy uziemieni? Świadomość uwalniająca się z energii czakry korony jest sumą pracy nad wszystkimi czakrami – nie będzie ona w równowadze, jeśli zablokowane będą pozostałe czakry.

Medytacja czakry korony

Kiedy już będziemy pracować nad pozostałymi, sześcioma czakrami, podczas pracy nad ostatnią wykonajmy poniższą medytację i afirmację.

Podobnie jak w przypadku pozostałych czakr, usiądź w siadzie japońskim lub skrzyżnym. Wyprostuj plecy, możesz skorzystać z poduszki do medytacji. Przez kilka minut wykonuj oddech naprzemienny, kierując wdech w punkt na szczycie głowy. Każdy wydech niech będzie wypuszczeniem blokad, lęków i bólu, a także poczucia bezsensu. Każdy wdech niech niesie za sobą afirmację „budzę się”, „wiem” „mam głęboką świadomość i potrzebę połączenia się z Wyższą Jaźnią”. Wyobraź sobie wtedy wielką moc koloru fioletowego i spiralę lub kulę kręcącą się na czubku głowy. Odpuść wszystkie blokady, daj przepływać myślom, ale nie wchodź w nie. Uświadom sobie Twoje połączenie z Ziemią, Światem i zrozum swoją obecność i Boskość w sobie. Praktykuj medytację codziennie.

 

Inne metody pracy z czakrami

Istnieje wiele metod, by wspomóc na poziomie fizycznym odblokowanie czakr, ale to nasza energia i nasza świadomość wiedze w nich prym. Jeśli wykonujemy dowolną czynność bez przekonania, niestety nam ona nie posłuży.

Dobrą praktyką w regulowaniu energii czakr jest np. skorzystanie z terapii dźwiękiem, reiki, terapia czakralna kamieniami oraz inne metody energetyczne. Warto skorzystać również z zasobów radiestezji terapeutycznej, a nawet hipnozy.

Jeśli pracujemy nad czakrami w domu, warto mieć mimo wszystko przewodnika, który wskaże nam drogę.

 

Joga dla czakry korony

 

Kamienie, olejki regulujące energię w czakrze korony

Podczas sesji czakralnych korzystajmy z leczniczej mocy kamieni naturalnych oraz olejków eterycznych. Czakrę siódmą wspierają:

Kamienie: ametyst (jeden z moich ulubionychJ), kamień księżycowy, biały topaz, przezroczysty kwarc, labradoryt.

Olejki: lotos, olibanum, drzewo sandałowe

 

Podsumowanie

Nasze ciało, dusza i umysł są nierozerwalnie ze sobą związane. Jeśli nie mamy świadomości i kontaktu z własną duszą, a tym samym z Wyższa Jaźnią, cierpimy na poziomie fizycznym, bowiem harmonia i zdrowie istnieją tylko wtedy, kiedy te trzy aspekty są w doskonałej równowadze.

 

POZOSTAŁE CZAKRY

CZAKRA KORZENIA – PIERWSZA CZAKRA A ŚWIATOWY CHAOS – CO MAJĄ WSPÓLNEGO?

Czakra sakralna – czyli emocje i seksualność

 

Czakra splotu słonecznego – siła woli i wewnętrzna moc

 

Czakra serca – czyli kochaj i bądź kochana

 

Czakra gardła – Twój prawdziwy głos

Czakra trzeciego oka – nasz szósty zmysł

 

Z miłością,

 

Kasia

Powiązane artykuły

Zostaw odpowiedź

prezent dla Ciebie

E-BOOK "Ajurweda w polskiej kuchni jesienią i zimą" w prezencie!

Zapisz się do mojego newslettera

[yikes-mailchimp form="1"]